Jak niedrogo wymyślić coś letni urlop – plusy i minusy wybierania wycieczek w ofercie last minute.

Część osób planuje swój urlop z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, inni wolą zostawić wszystko na sam koniec, bo albo nie wiedzą, gdzie i kiedy będą chcieli wyjechać, albo polują na dobre propozycje wyjazdów. W przypadku samodzielnie organizowanych wyjazdów powinno się jednak nieco wcześniej pamiętać o znalezieniu kwater, chyba że się planuje wyjazd nie w środku sezonu.

polecana oferta

Źródło: www.orlica.pl
W lipcu i sierpniu mogą być spore problemy ze znalezieniem czegokolwiek, więc należy o tym pamiętać, szczególnie jeżeli chce się wyjechać na przykład nad Bałtyk. Niektóre ośrodki wypoczynkowe tam zlokalizowane już na początku roku mają większość miejsc pozajmowanych, a w marcu już nie ma po co do nich dzwonić.

Z tego też powodu jeżeli chce się spędzić urlop w taki sposób, to zostawienie sobie szukania miejsc do spania na ostatnią chwilę może być nieco ryzykowne. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy ktoś w ostatnim momencie z jakiegoś powodu będzie rezygnował, lecz nie powinno się na takim założeniu opierać planów na wakacje, a jednak zająć się tym odpowiednio wcześnie.

Zupełnie odmiennie wygląda sytuacja jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy. Niektóre tanie biura podróży proponują kupno wycieczek first minute mających bardzo atrakcyjne ceny, jednak należy je kupić kilka miesięcy wcześniej. Jeśli ktoś ma sprecyzowane plany, to takie rozwiązanie faktycznie będzie opłacalne, bo ceny wycieczek tego typu mogą być nawet o połowę niższe. Coraz popularniejsze jest też kupowanie wycieczek w wersji last minute, one także bywają czasami dużo tańsze.

Niektóre osoby wręcz polują na tego typu propozycje, chociaż ryzyko z nimi jest takie, że albo nic ciekawego się nie znajdzie, albo trzeba będzie lecieć w przypadkowe miejsce. Jeśli więc ktoś planuje, że dwa dni przed terminem urlopu kupi jakieś atrakcyjne turcja > wakacje w turcji last minute, to może się jednak okazać, że urlop spędzi zupełnie gdzie indziej. Biorąc jednak pod uwagę ceny, za które propozycje last minute da się znaleźć, to i tak powinien być z tak załatwionego urlopu zadowolony.