Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z licznymi wydatkami, jednak jednocześnie pozwala na uzyskiwanie większych zarobków niż praca na etacie

Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o potrzebie odkładania na emeryturę na własną rękę, jako że przewidywane emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą zdecydowanie za niskie. Powinniśmy więc zacząć odkładać i to systematycznie, żeby w przyszłości nie martwić się brakiem potrzebnych pieniędzy. W związku z tym warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu wyjaśniać, pewne jest też to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile rzecz jasna umiemy odpowiednio rozkręcić interes.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Mając działalność gospodarczą trzeba się liczyć ze stałymi wydatkami, których najwięcej idzie na składki na ZUS, a więc między innymi te emerytalne. Każdy, kto dopiero zakłada działalność przez pierwsze 2 lata może płacić składki społeczne na korzystniejszych warunkach – połowę niższe niż w późniejszych latach trwania firmy. Trzeba też pamiętać, że ktoś, kto jest zatrudniony na umowę o pracę, a w dodatku założy firmę, w ramach działalności musi odkładać jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Korzyścią z prowadzenia firmy jest również to, że składki przekazywane do ZUS można odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym.

Ten artykuł ukazuje bardzo interesujące sprawy – jeśli chcesz poznać pokrewny materiał, zobacz śmiało to źródło (https://www.polnet.pl/pl/aktualnosci).

Czytaj też

Prowadzenie przedsiębiorstwa – zwłaszcza przez pierwsze 2 lata – nie musi zatem generować dużych kosztów, tak jak wyobraża sobie to wiele osób, planujących założyć dodatkowo działalność. Natomiast, gdy mamy świetny pomysł na biznes taka działalność może okazać się niezwykle opłacalnym przedsięwzięciem. Rzecz jasna są także inne wydatki, które trzeba brać pod uwagę, jak np. opłacenie księgowego.

teczka z dokumentami

Niemniej obecnie istnieje coś takiego jak księgowość internetowa, która nie kosztuje dużo, a pozwala na kompleksowe zajęcie się naszymi sprawami (księgowość online kosztuje już od 30-40 zł miesięcznie). Jak zatem widać, wystarczy rozeznać się w dostępnych możliwościach i wnet utwierdzimy się, że prowadzenie firmy nie jest takie straszne jak myślimy, a może zagwarantować nam duże korzyści, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie myśleć o przyszłość.

Potwierdzisz raczej, że powyższy tekst jest nieschematyczny. Jeśli więc masz ochotę poznać go bardziej, zobacz informacje (https://www.systempartnerski.pl/narzedzia) znajdujące się w tym serwisie.

Warto o tym pomyśleć. Zobacz także