Sprzedaż mieszkań w kontekście całego rynku nieruchomości

Od końcowych miesięcy zeszłego roku ceny mieszkań spadają. Fachowcy prognozują, że ten trend zachowa się przez znaczący okres, bardzo możliwe, że nawet do następnego roku. Analogicznie wygląda sytuacja na rynku budownictwa jednorodzinnego. Tam gwałtowny spadek nastąpił 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy jest to w takim razie dobry czas, by kupić sobie własne M? Wygląda na to, że tak, lecz może powinno się chwilę się wstrzymać, by upolować korzystniejsze oferty. Za parę miesięcy wciąż malejąca sprzedaż mieszkań może spowodować kolejne spadki cen.

Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Według raportu Home Broker, ceny w wielkich ośrodkach miejskich w naszym kraju zmalały średnio aż o prawie jedną dziesiątą. Na taki stan oddziałuje wiele zjawisk. popyt jest nieduży, oprocentowanie kredytów niezbyt korzystne. Stały poziom cen, a czasem nieco wyższy niż niedawno, trzyma mieszkalnictwo luksusowe w trendy lokacjach. Jest to powszechne zjawisko szczególnie w największych ośrodkach, takich jak warszawa. Nieruchomości luksusowe na Ursynowie i Bemowie są bardzo cenione przez klientów, dlatego koszt ich nabycia podniósł się. Ich ceny startują od ponad dziesięciu tysięcy PLN za metr kwadratowy. Bez problemu można je znaleźć zwyczajnie wpisując „nieruchomości Warszawa” w dowolną wyszukiwarkę.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Regularnie spadają za to ceny w blokach sprzed lat 90.. Nieważne, czy to jest Gdańsk, Wrocław czy Warszawa, mieszkania mieszczące się w wysokich budynkach, wykończone z marnej jakości budulców tanieją masowo. Nie można się dziwić, ponieważ cały czas oddaje się wiele współczesnego budownictwa.

Zaintrygowały Cię notki opisane w naszym tekście? Jeśli tak, to czytaj także urlop.na zadanie zbliżone informacje, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej strony.

Niedawno pojawiła się nawet osobliwa moda, łączona ze kręgami hipsterskimi, która wychwala zalety burych pozostałości z minionej epoki. Jak się można domyślić, odzew był znikomy.

Źródło: