Trudno mówić o gotowaniu bez pachnących przypraw

Dzięki licznym programom kulinarnym i popularnym blogom z przepisami gotowanie przestało być traktowane jako nudny obowiązek żon i matek i zyskało rangę ciekawego hobby. Własnoręczne przygotowywanie oryginalnych posiłków zdobywa coraz większe grono sympatyków, stając się doskonałym sposobem na odreagowanie stresów czy uwolnienie własnej kreatywności.

Budowa domu wielorodzinnego

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Moda na gotowanie stała się też dla wielu ludzi pomysłem na biznes.

Zainspirował Cię ten wątek? Kliknij na nasz odsyłacz, w tamtym miejscu z pewnością znajdziesz jeszcze więcej danych na wątek, który Cię zaciekawił.

Dziś bez problemu znajdziemy świetnie zaopatrzone branżowe sklepy, które oferują wszystkie potrzebne w kuchni akcesoria i trudnodostępne składniki do przygotowania dań z odległych zakątków świata.

Każdy pasjonat gotowania wie, że jednym z podstawowych elementów wyposażenia dobrze przygotowanej kuchni jest moździerz do przypraw. Ta prosta miseczka z tłuczkiem pozwala na rozdrabnianie różnych dodatków smakowych i komponowanie własnych mieszanek przyprawowych. Proces rozcierania w moździerzu wydobywa z ziół i nasion ich głęboki aromat, z którym nie mogą się równać żadne gotowe przyprawy. W moździerzu przygotowywać można również rewelacyjne marynaty do mięs na grilla. Uniwersalnym połączeniem, które doskonale sprawdzi się w przypadku drobiu czy czerwonego mięsa, jest marynata czosnkowo-ziołowa. Wystarczy rozetrzeć w moździerzu trochę czosnku i mięty, bazylii czy tymianku, a powstałą mieszankę zalać oliwą z oliwek.
Do przygotowywania tego typu marynat wystarczy nam moździerz ceramiczny. Bez problemu rozgnieciemy w nim listki ulubionych ziół, miękkie części roślin i drobne ziarna czy pestki. Moździerz ceramiczny jest poręczny, estetyczny i łatwy do mycia.

Część dostępnych na rynku modeli ma tłuczek z końcówką przystosowaną do szybkiego rozcierania składników. Moździerz jest niezastąpiony w każdej kuchni – wystarczy powąchać świeżo rozdrobnione zioła, by od razu dopisać to narzędzie do listy koniecznych zakupów.