Gdzie warto jest wybrać, kiedy w Polsce okres jesienny jest w pełni ? Co jest tak bardzo interesujące w Lizbonie?

Zazwyczaj późną jesienią zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie by tu się udać, żeby uszczknąć jeszcze chociaż nieco więcej ciepła. Ważne też, by to nie była zbyt długaalbo zbyt wyczerpująca wycieczka przez kontynenty, tylko raczej coś krótszego.

To wtedy na myśl przychodzą różnorakie europejskie, cieplejsze od naszego państwa.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel
Z pewnością Portugalia jest bardzo wysoko na czele takowej listy. W szczególności iż jeżeli mowa o tanie loty Portugalia trafia się bardzo często w promocyjnych ofertach. Można tam dotrzeć w plus minus cztery godziny samolotem, dlatego taki wypad to całkiem rozsądna okazja, nawet jeżeli preferujemy lecieć na dosyć krótki okres czasu.
A polecieć do Portugalii naprawdę warto. Niektórzy kochają Portugalię za niesamowity klimat a inni za wiecznie zadowolonych ludzi albo też za wspaniałe jedzenie (wiarygodne źródło). To zależy oczywiście, od tego, na co zwracamy uwagę w trakcie podobnych wycieczek. Są także osoby, jakie zawsze w szczególności skupiają się na pięknej architekturze, a obok tej nie jest możliwe przejść obojętnie, jak chociażby w stolicy kraju.
Karaiby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Spora liczba ludzi udając się do wspomnianego państwa, leci właśnie do Lizbony. Jeżeli mowa o tanie loty Lizbona posiada wiele takich połączeń (zobacz tutaj). Na pewno ilość przelotów i przewoźników jest w stolicy Portugalii ogromna, dlatego to właśnie na Lizbonę pada często nasz wybór. Jednakże naprawdę warto się udać dla samej atmosfery kraju.

Żółte, z pewnością najbardziej rozpoznawalne tramwaje, Alfama, czyli najstarszy dystrykt miasta, sporo pięknej architektury to właśnie jest to, co do stolicy tego kraju i odwiedzenia jej przyciąga. A pożywienie ze wspaniałymi owocami morza jedynie całości dopełnia.