Jak przyodziać się w góry latem – poradnik dla wakacyjnego obieżyświata

W jaki sposób ubrać się w góry latem? Jaki wybrać ekwipunek oraz strój, ażeby spełnił swą rolę? Czym kierować się na zakupach, czy wyłącznie opłatą? Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów i wiele ludzi staje przed takimi dylematami. W zwięzłym poradniku postaramy się poradzić, w jaki sposób przygotować się na weekendową wyprawę jak też dłuższy wyjazd.

polecamy

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Chodząc po górach albo przemierzając Europę stopem, musimy pomyśleć o dobrym plecaku. Stylistyka to sprawa indywidualna.

Zapewne nada Ci się najnowsza publikacja. Zatem wejdź w poniższy link i ciesz się wpisem, który z chęcią dla Ciebie napisaliśmy.

Na pierwszym planie powinna być waga i ergonomia. Zwracajmy baczność na łatwość dostępu do wnętrza plecaka, dobrze jeżeli taka możliwość jest też z dołu i z boku; nie będzie trzeba wyjmować wszystkiego, aby dostać się do głęboko wepchniętej rzeczy.

Konieczna jest regulacja długości pasów w zależności od poziomu napełnienia plecaka. Sama konstrukcja pasów powinna zapobiegać „wrzynaniu” się w ramiona przy większym obciążeniu. Składnik, na który zbyt mało osób zwraca uwagę, to pas na biodra. To właśnie on powinien przejmować główny ciężar (rzecz jasna nie mówimy tu o małym plecaku na kilkugodzinny spacer, ażeby zmieścić flaszkę wody a także dokumenty). Ciężar oparty na samych ramionach wymusza zgarbienie sylwetki, sprawia większe wyczerpanie, zaś po całym dniu włóczęgi duży ból ramion. Odzież turystyczna (www). Spodnie – przede wszystkim leciutkie jak też oddychające.

Kurtki sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
O ile budżet nam na to pozwoli, warto rozważyć zakup spodni z odpinanymi nogawkami. Nie możemy jednakże spodziewać się, iż będą one odpowiednie na deszczową pogodę. Spodnie z wyższej półki mają membranę, jednak w gorący dzień daleko w nich nie dojdziemy. Jednym z wielu rozwiązań mogą być szybkoschnące spodnie. Jeśli zaś idzie o kurtkę, w przeciwieństwie do spodni warto, a nawet należy, zwracać uwagę na membranę.

Buty trekkingowe męskie. Przy zakupie butów sporo osób kieruje uwagę na wygląd, zapominając o istotnych parametrach. Przymierzając obuwie w sklepie, nie można mieć żadnych wątpliwości.

Prezentowane w tym wpisie tematy Cię intrygują? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tutaj – to niezwykle ważna propozycja dla sympatyków tego typu tematyki.

But powinno dawać nam odczucie, iż leży znakomicie. Nieodpowiednio dobrane obuwie to męczarnia na szlaku jak też niszczenie stopy. Odpowiednie buty ochraniające przed kontuzją, zranieniem jak też niespodziankami w trawie czy leśnej ściółce (przykładowo żmijami), to buty nad kostkę.