Co każdy podróżny powinien zobaczyć w gorącej Hiszpanii?

Moim zdaniem nie ma na Starym Kontynencie wielu ładniejszych państw, aniżeli Hiszpania. Oczywiście bardzo lubię klimatyczne miejsca w naszym państwie, Italii, Szwajcarii czy w Mołdawii, ale jakby nie patrzeć mocno przyciąga mnie do akurat Hiszpanii. Może z tej przyczyny, że generalnie Hiszpanie to fajny naród? Pewnie jest to jedna z najważniejszych przyczyn tego, iż mocno się staram, aby raz w ciągu roku pojechać do Hiszpanii. Żywię nadzieję, że w następne wakacje również odwiedzę ten niezwykły kraj.

hiszpańskie miasto

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Bo przecież wakacje w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: ) są niemal w każdym przypadku doskonałą okazją ku temu, aby zrelaksować się, ale również zjeść smaczne lokalne smakołyki, poznać trochę odmienną kulturę, a jeszcze na dodatek zwiedzić interesujące miejsca.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej wycieczki do grecji danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Właśnie: co w takim razie definitywnie każdy turysta z naszego kraju musi zobaczyć podczas własnego pobytu w Hiszpanii? Cóż, moim zdaniem doskonałym miejscem jest choćby Madryt. A więc stolica oraz największe miasto. Wspaniałe miasto, zauważyłem, że niemal nigdy nie zasypia. A może nigdy…

Choć tak naprawdę Madryt (strona www z ofertą) rzadko jest zMadryt (zobacz również wyjazd na mecz Real Madryt)czany w rankingach najpiękniejszych europejskich stolic. Londyn czy Sztokholm pewnie mają trochę więcej zabytków, ale tak czy siak uważam, że minimum 2 dni w Madrycie to podstawa. W końcu należy dowiedzieć się jak wygląda życie w Madrycie! Kolejnym wspaniałym miastem jest oczywiście Barcelona. Te miasta są skonfliktowane – trudno się owemu konfliktowi zbytnio dziwić. Pewnie każdy doskonale wie, że Katalonia jest specyficznym regionem.

Barcelona to wspaniałe miejsce, może nawet najpiękniejsze miasto w Europie. Prawdziwy majstersztyk architektoniczny! Chociaż musimy uważać. To miasto jest niejako stolicą europejskiego złodziejstwa. To nie żart! Wcześniej sądziłem, że mój hiszpański znajomy ostrzega mnie, bo nie przepada za Barceloną. Jednakowoż potem spotkałem w hostelu ludzi, którzy najzwyczajniej zostali okradzeni. To wyraźnie pokazuje, iż Barcelona w żadnym razie nie jest bezpieczna. Statystyki to obrazują. Jednym słowem: Hiszpania to niezwykły kraj, a więc musisz skusić się na wizytę na przykładowo jednej z wysp.