Na wakacyjny relaks do Turcji

Gdy kogoś fascynują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Nie zabraknie tam na pewno ciepłych wód, piaszczystych plaż oraz ciekawych widoków. Ale przed wyborem miejsca należy przemyśleć parę kwestii. Do jakiego miasta pojechać? Chcemy pływać w basenie, czy wolimy kąpiel w morzu. Można również skorzystać z opinii osób, które wróciły z wycieczki.

Rodzina na wakacjach

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Na temat Turcji można odnaleźć wiele for internetowych. A gdy już wszystkie wątpliwości zostaną pokonane przyjdzie czas na przygotowania.

turkey, holiday i turkey

Autor: canonim
Źródło: http://www.flickr.com

BezpieczeństwoGdy chodzi o wczasy i hotele Turcja – www.coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/INCEKUM-WEST/791/40-2299-24FF.html – , uznawana jest za dość bezpieczne miejsce. Mimo wszystko powinno się uważać, bo turysta może być zagrożony. Z tego właśnie względu ważne stają się zwykłe środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Pilnowanie rzeczy osobistych i cennych, brak spacerów po bocznych, nieznanych częściach miasta. Ze względu na wierzenia, które są tam mocno przestrzegane, kobietom grozi mniejsze niebezpieczeństwo. Lecz z powodu segregacji płciowej samotna kobieta może być zaczepiana na ulicy. Istotną informacją jest także to, by wymieniać pieniądze już w Turcji. Na miejscu są bowiem najkorzystniejsze kursy walut.

Warto wiedziećGdy zaczną się już nasze wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday (propozycje biura) , kraina ta nie powinna mieć przed nami tajemnic. Warto wiedzieć na przykład, że ze znajomością podstaw języka angielskiego, nie powinniśmy mieć tam kłopotów z komunikacją. Ze względu na dużą liczbę Polaków, można tam także usłyszeć dużo zwrotów po polsku. Kolej to najbardziej odpowiedni środek transportu w Turcji, jeśli chodzi o cenę. Wartym sprawdzenia jest także to, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Ze względu na oddalone hotele, niekiedy znajduje się to w ofercie. Ubezpieczenie się to dobry sposób, aby dbać o swoje bezpieczeństwo na miejscu. W pierwszej kolejności chodzi o koszty leczenia mimo tego, że jedynym najczęściej pojawiającym się kłopotem są problemy żołądkowe. Aby się od tego uchronić powinno się spożywać wodę tylko z plastikowych butelek.