Domowej roboty nalewka – z odrobiną serca – gdzie nabyć najlepsze produkty?

Obecnie ceni się domowej roboty wyroby, przyrządzane z naturalnych i świeżych produktów. Wyroby takie sprzedaje się w tzw. garmażerkach, niemniej wiele osób przygotowuje konfitury czy różnego rodzaju alkohole w większej ilości po prostu na potrzeby własne i dla najbliższej rodziny oraz znajomych. Takie produkty nie mają sobie równych, szczególne, gdy niezbędne składniki bierze się z własnego ogródka. Przykładem są między innymi nalewki.

nalewka
Współcześnie w sklepach bez problemu kupimy dowolny rodzaj nalewek, niemniej nierzadko nie mają one za wiele wspólnego z domowym alkoholem tego typu. Samodzielnie zrobiona nalewka może być tak samo dobra, jeśli nie lepsza od jej przemysłowego odpowiednika. Może stanowić wyborny dodatek na wyjątkowe okoliczności i przyjęcia, albo świetny prezent (porównaj: Nalewki cechują się tym, że można je przygotować z różnych owoców, jak również, korzeni i ziół. Do przygotowanego miąższu dodaje się alkohol w różnych proporcjach, zależnie od tego jak mocna ma być sporządzana nalewka.

Ponadto, oprócz alkoholu można dodać sok z różnych owoców, jeśli chcemy, by nalewka miała bardziej nietuzinkowy smak. Jeżeli mamy więc w nadmiarze wiśni czy miodu i nie wiemy co z nimi zrobić, warto pomyśleć o przygotowaniu nalewki, która urzeknie każdego swoim smakiem i aromatem.

nalewka

Autor: Daniel70mi
Źródło: http://www.flickr.com

Czy zrobienie nalewki jest trudne? Oczywiście wszystko zależy od metody, jaką wybierzemy. Możemy wybrać sposób mniej lub bardziej czasochłonny. Na przykład, jeśli planujemy robić nalewkę z wiśni, wszystko będzie zależało od tego, czy będziemy je drylować, czy też nie oraz od tego czy mamy urządzenia, które znacznie ułatwią proces wykonywania nalewki. Należą do nich na przykład odpowiednie praski do tłoczenia owoców.

W przypadku domowego przyrządzania nalewek, ważne jest nie tylko zachowanie stosownych proporcji między użytymi owocami lub ziołami a alkoholem, lecz także zachowanie odpowiedniej temperatury i kolejności realizowania poszczególnych kroków. Dla wprawionych osób nie stanowi to żadnego problemu, jednak dla początkujących może być dużym wyzwaniem.

Pragniesz przeglądnąć więcej naszych artykułów? Fantastycznie! Spieszmy zatem poinformować Cię, że jesteśmy tutaj – odszukasz nas w tym linku.

Stąd też wiele osób woli kupować gotowe nalewki w sklepach, co też jest dobrym rozwiązaniem o ile będą to nalewki faktycznie dobrej jakości.

Zachęcamy do lektury: nalewki sklep