Gdzie znaleźć pomieszczenie na prowadzenie firmy?

biuro

Autor: CROFFT System
Źródło: CROFFT System
Zwiększająca się liczba inwestycji o charakterze gospodarczym, spowodowanych wzrastającym zainteresowaniem, nie miało szans jeszcze wpłynąć na malejącą po stagnacji podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w ostatnich miesiącach wykształciły się istotniejsze trendy, o których warto pamiętać zanim podejmiemy decyzję o nieruchomości?

Po pierwsze: duże powierzchnieBez wątpienia trendem na rynku biurowym są wielkopowierzchniowe lokale. Zwiększający się popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy postawili nie tylko na nowoczesne wykończenie, ale też na wielkość. Szukając w przeglądarce na przykład „lokal do wynajęcia Wrocław” znajdziemy oferty idącej w tysiącach metrów.

Przy okazji dużych powierzchni i coraz większej ilości ogólnoświatowych przedsiębiorstw uruchamiających swoje oddziały w Polsce rozprzestrzeniła się moda na biura „na zamówienie”. Przedsiębiorstwo zawiera umowę na przestrzeń w inwestycji jeszcze na etapie projektowania i dostosowuje powierzchnię do własnych potrzeb i gustów. Jest to nie tylko niezwykle przydatne, ale również tańsze z uwagi na tańsze ceny nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: zwyżkujący popyt. Począwszy od stycznia rośnie również popyt na powierzchnie biurowe. Wiodącą rolę odgrywa tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, tworzenie centrali i oddziałów w największych polskich miastach i stymulowanie aktywności polskich podmiotów gospodarczych.

Mimo kilku problemów związanych z komunikacją. Przewaga finansowa sprawia, że najlepiej wynajmują się biura ulokowane poza centrum. Ono zaś zarezerwowane jest przez globalne wielkie firmy, których możliwości budżetowe wyznaczają rynkowe koszty wynajęcia powierzchni.

Po trzecie: malejąca ofertaKryzys nie daje o sobie zapomnieć i zablokowanie czy rezygnacja z planowanych budów powierzchni biurowych przyczyniła się do wyraźnego obniżenia podaży. Efektem jest zauważalne ograniczenie w dostępie do odpowiedniej powierzchni biurowej.

Wyszukując „lokale użytkowe Wrocław” wyświetli nam się wyraźnie wyników. Nie zmieni się to szybko, bo pomimo, że liczba nowych projektów ponownie zwiększa się, na budowę potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości znajdą Państwo na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.