Dlaczego latem lady chłodnicze psują się częściej?

Dziś niemal w każdym markecie znajdziesz ladę chłodniczą. Trudno się dziwić, żeby utrzymać świeżość poniektórych produktów żywnościowych, trzeba zapewnić im należytą temperaturę. Gorzej, jeżeli taka lada chłodnicza nie działa, a szef sklepu wciąż gromadzi w niej pożywienie.

lody

Autor: Häagen-Dazs
Źródło: Häagen-Dazs
Nie ulega wątpliwości, takie przypadki są częste. Szczególnie w porze letniej. Sporo sklepów nie posiada klimatyzacji. Temperatura w sklepie jest identyczna, jak temperatura na zewnątrz, rzeknijmy – trzydzieści stopni Celsjusza. W takim przypadku lady chłodnicze w sklepie pracują mocniej. Nie ma co się dziwić, że są awarie. Pierwszym objawem wyeksplatowania lady chłodniczej jest jej głośna praca. Kiedy agregat lady chłodniczej pracuje (zobacz wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski) za głośno, możemy być pewni, iż wkrótce lada ulegnie uszkodzeniu. Częstą przyczyną okazuje się zabrudzenie agregatu skraplającego. W następstwie tego najprościej jest dojść do skraplacza i go zwyczajnie odkurzyć. Jak wiadomo, lady chłodnicze mają również klimatyzatory. Hałaśliwa praca lady chłodniczej może wynikać też z wyrobienia się silnika wentylatora. W takim przypadku najlepiej naoliwić łożyska tego silnika. Nie zapominaj o jednym, jeśli na dworze są upały, a ty nie masz klimatyzacji w sklepie, lady chłodnicze działają z większą siłą. Należytym podejściem jest chłodnia. Wtedy w porze nocnej zgasić lady chłodnicze, a jedzenie (pizza łódź) przenieść do chłodni. Wówczas naturalnie trzeba posiadać dobre drzwi chłodnicze. W dzisiejszym świecie najpopularniejszymi i najbardziej efektywnymi drzwiami chłodniczymi są drzwi wahadłowe i drzwi gazoszczelne. Tworzywo, z jakiego są wykonane jest nadzwyczaj lekkie. Żeby zagwarantować poprawną temperaturę w chłodni, konieczne jest kupno dobrych drzwi chłodniczych – .

mrożonki

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
W ciepłych dniach lata żywność w sklepach musi być przechowywana w niewysokich temperaturach. Jeśli zepsują ci się lady chłodnicze bądź drzwi chłodnicze i żywność się zepsuje, konsekwencje mogą być katastrofalne. Jeśli taki produkt nadal będzie wyprzedawany i zauważy to sanepid, Twój sklep może dostać bardzo wysoką karę, czasem właściciele sklepów po narzuceniu kar finansowych przez sanepid, nie są w stanie wyjść z długów – .