Kilka nietuzinkowych pomysłów na wakacje, czyli w jakie zakątki Polski wysłać dzieci, aby przeżyły niezapomnianą przygodę

Ponieważ nadchodzą wakacje rodzice myślą coraz mocniej o tym, gdzie wysłać swoją córkę. Te najmłodsze dzieci dni wolne od nauki spędzają zazwyczaj na koloniach w rodzinnym mieście lub wyjeżdżają w góry.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół licealnych liczą na nieco bardziej niezwykłe atrakcje. Na pewno jedną z nich mógłby być kilkudniowy rejs żaglówką po mazurskich kanałach. Należy jednak nie zapominać o tym, że nie tylko północ ojczyzny oferuje wyśmienity pobyt nad wodą. Górzyste tereny najczęściej kojarzą się nam z jazdą na nartach albo pieszymi wycieczkami na czarne szlaki.

Niektórzy nie pamiętają o tym, że tamtejsze rzeki pozostają nie tylko siedliskiem smacznych ryb, ale także miejscem, gdzie można naprawdę spędzić miło wolny czas. I nie chodzi teraz o to, żeby całymi godzinami wpatrywać się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej ruchliwych osób miejscowi mieszkańcy proponują atrakcje z dreszczem emocji, czyli dla przykładu spływy pontonowe podobnie jak przedstawiciele pozostałych grup wiekowych, chcieliby przeżyć długo pozostającą w pamięci przygodę. A genialną zabawę zapewnią przecież tak spacery po górach, jak i rozrywki dostępne w ośrodkach wczasowych. Kto jednakże kocha sporty wodne i nie tylko od święta chodzi na basen, ochoczo czas wolny od obowiązków służbowych przeznaczy na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe będą rewelacyjnym pomysłem na efektowne wykorzystanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna pozostają główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak dużo, że warto wcześniej opłacić bilet, żeby później nie oczekiwać w kolejkach. I co ważne, w żadnym razie nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy tak pontonowe, jak i kajakowe, jest doskonale wyposażone również w kamizelki ratunkowe. A w podróż niezupełnie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz niezwykle atrakcyjne stają się spływy pontonowe. Taką właśnie radochę można np. zafundować dobrym znajomym i ofiarować im w prezencie bilet na taką cudowną eskapadę. A niebanalny dar z pewnością będzie źródłem niezapomnianych emocji. Być może nawet ci, którzy najczęściej unikają spędzania urlopowych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w góry i pomieszkać tam przynajmniej przez dwa tygodnie.