Czego nie wiemy o diecie zwierzaków

Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje potrzeb żywieniowych naszych zwierzaków a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w blokach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na infekcje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice dotyczą także żywienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza bardzo potrzebnych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. posiadają bardzo duży wybór karmy dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań w sosach. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla siebie– wybór rodzajów jest bowiem niezwykle szeroki- począwszy od owoców morza i ryb, przez drób po dziczyznę. Dużą sławą cieszą się karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest podstawowym składnikiem budującym mięśnie szkieletowe.

Wybierając karmę dla naszych pupili powinniśmy skupić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla czworonogów małych gatunków, a inne dla wielokilogramowych, ogromnych hartów czy bernardynów. Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszelkie aspekty psiego życia, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie zamawianych są karmy dla psów pronature.

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne odgrywają niezwykle ważną funkcję żywieniową dla tych czworonogów, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu pokarmowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem dodatkowej troski i opieki a karma funkcjonalna odgrywa w tej sytuacji funkcję leczniczą. Jej składniki, zależnie od choroby i schorzenia będzie się różniłi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o zdrowie naszych pupili wybierajmy mądrze pokarmów i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.