Białka Tatrzańska

Jeśli myślisz o wypadzie w góry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Małopolska kryje w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najlepszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie dwie dziesiątki kilometrów od Zakopanego. Jest to spokojna i niewielka wioska wypoczynkowa, która zapewnia masę atrakcji dla przyjezdnych.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najciekawszym punktem, które nęci ludzi z każdej części państwa, są najlepsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane dwa lata temu i są znakomitym wyborem dla ludzi, którzy chorują na różne choroby. Bardzo ciepła woda efektywnie uspokaja i może wyleczyć wiele Problemów. Znakomite baseny termalne w Polsce zaleca się osobom mającym problemy z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie tylko najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta zaciszna wioska zapewnia nie lada gratkę dla miłośników starej architektury. Warto zwiedzić liczący ponad trzy setki lat niewielki kościółek. Postawiony on został całkowicie z drewna i jest słynnym elementem malowniczego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć niepowtarzalną atmosferę lokalnej kultury. Jeśli kościół przypadnie wam do gustu, w przyszłości pojedźcie na wycieczkę w inne części Małopolski, gdzie stoją tego typu zabytkowe budowle.

Latem Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na podróże górskimi trasami. Znajdziecie tu także coś dla zwolenników mocnych wrażeń – Białka Tatrzańska oferuje wzburzoną rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Wyżynne tereny świetnie nadają się na loty – zobacz tutaj: PLL LOT – paralotnią.

Zimą zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscowością dla wielbicieli nart.

Białka Tatrzańska posiada aż cztery w wygodne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych gości, którzy wolą ekskluzywne trasy zjazdowe. Zziębniętym nartami narciarzom zalecamy oczywiście najurokliwsze baseny termalne w Polsce, które mogą rozpalić każdego.