Białka Tatrzańska

Jeśli myślisz o wypadzie w góry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić odmienny kurort niż zadeptane Zakopane. Małopolska kryje w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez krajan. Najlepszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która rozciąga się zaledwie dwie dziesiątki kilometrów od Zakopanego. Jest to spokojna i niewielka wioska wypoczynkowa, która zapewnia masę atrakcji dla przyjezdnych.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najciekawszym punktem, które nęci ludzi z każdej części państwa, są najlepsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane dwa lata temu i są znakomitym wyborem dla ludzi, którzy chorują na różne choroby. Bardzo ciepła woda efektywnie uspokaja i może wyleczyć wiele Problemów.

Czy jesteś uradowany z treści naszego wpisu? Jeżeli tak, to daję też mój odnośnik (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/dolnoslaskie/wroclaw/wroclaw-salon-firmowy-12) do następnej witryny. Namawiam!

Znakomite baseny termalne w Polsce zaleca się osobom mającym problemy z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie tylko najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta zaciszna wioska zapewnia nie lada gratkę dla miłośników starej architektury. Warto zwiedzić liczący ponad trzy setki lat niewielki kościółek. Postawiony on został całkowicie z drewna i jest słynnym elementem malowniczego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć niepowtarzalną atmosferę lokalnej kultury. Jeśli kościół przypadnie wam do gustu, w przyszłości pojedźcie na wycieczkę w inne części Małopolski, gdzie stoją tego typu zabytkowe budowle.

Latem Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na podróże górskimi trasami. Znajdziecie tu także coś dla zwolenników mocnych wrażeń – Białka Tatrzańska oferuje wzburzoną rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Wyżynne tereny świetnie nadają się na loty paralotnią.

Zimą zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscowością dla wielbicieli nart.

Rzeczywiście pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść na stronie (https://horyzont.net.pl/wycieczka/paryz/), którą znajdziesz na podobnym portalu!

Białka Tatrzańska posiada aż cztery w wygodne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych gości, którzy wolą ekskluzywne trasy zjazdowe. Zziębniętym nartami narciarzom zalecamy oczywiście najurokliwsze baseny termalne w Polsce, które mogą rozpalić każdego.