Wyśnione wakacje w gorących krajach i na nartach

Wakacje czy to w zimie, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem bądź też nastawić się od początku na oferty last minute konkretnych biur podróży. Hiszpania jest łączona głównie z tańcami flamenco, wspaniałymi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute wcale nie musi okazać się kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech – to doskonała opcja dla osób młodych spragnionych relaksującego odpoczynku na plaży, ale i okazji do niezapomnianych imprez.

Wybrzeże słońca leżące w Andaluzji daje podróżnym wielką liczbę hoteli wypoczynkowych, pięknych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele rozpoznawanych w świecie kurortów morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się oraz długich spacerów po plaży, można odwiedzić jaskinię w Nerja. Ogromne stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, a także pozwolą ustrzec się przed zbyt sporą dawką intensywnego słońca.

Kliknij ten link i sprawdź tu wycieczki jordania dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Pragniesz spędzić urlop w słonecznym miejscu? – dowiedz się więcej.

Odmiennym ciekawym regionem, z jakim naprawdę warto się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje Costa Brava to wspaniała okazja do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż ku samej granicy z Francją. Blanes to niecodziennej urody miasteczko. Dawniej port dla kutrów rybackich, dziś ważny kurort wczasowy położony obok bardzo rozległej piaszczystej plaży. Warto zwiedzić niesamowite wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, osławionym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to idealne miejsce na wakacje costa brava.

W czasie zimy dobrze jest z kolei udać się do małego państewka, Andory przyległej do granic Hiszpanii.
Kraina całkowicie pokryta górami jest istnym rajem dla profesjonalnych, jak i rozpoczynających naukę narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord. Na zapalonych amatorów zjazdów na nartach czekają tu zadbane, szerokie trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne wyrwirączki. Odrębne atrakcje ,a także udogodnienia zaplanowano oczywiście dla miłośników snowboardu. Poza możliwością uprawiania sportów zimowych, region ten posiada także zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem równie odpowiednim do zimowych szaleństw jest ważny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o rozmaitym poziomie trudności łącznie posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wymarzony odpoczynek to naprawdę dobre połączenie. Na narty do Livigno można pojechać nawet w marcu. Ze względu na specyficzny mikroklimat w Livigno śnieg utrzymuje się przez bardzo długi okres, leży w rejonie nawet aż do połowy kwietnia.