Wakacje w nadmorskich miejscowościach

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach często poza polskim można usłyszeć język niemiecki. Nadbałtyckie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, zachęcają przyjezdnych wspaniałymi widokami, a przede wszystkim miękkim piaskiem. Zagraniczne wybrzeża są bowiem w większości przypadków kamieniste. Nad polskim morzem znajduje się wiele miejscowości pełniących funkcje kurortów. Bardzo wielu mieszkańców żyje i utrzymuje się wyłącznie ze środków, które zarabiają na turystyce, udostępniając pokoje czy mieszkania turystom. Niektórzy udostępniają kwatery w swoich własnych domach nawet na cały rok. Większość przyjezdnych jednak woli przyjechać w sezonie, gdy jest ciepło i można kąpać się w morzu. Do najbardziej popularnych i często odwiedzanych nadmorskich kurortów zaliczają się Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hupla

Jest to miejscowość, położona na wyspie Wolin. Należy bez wątpienia do najczęściej wybieranych morskich miejscowości w Polsce. Poza charakterystycznymi dla nadbałtyckiego wybrzeża pięknymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, a także parę innych ciekawych obiektów.

Frapują Cię przedstawiane tutaj tematy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tutaj ważne informacje (https://www.restauracja-laura.pl/pokoje-noclegi), które także Cię zainteresują!

Znajduje się tam również długie molo, będące również przystanią dla statków. Położenie miejscowości samo w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin rokrocznie w lecie odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów, będący niezwykle ciekawym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ale również będące dobrą rozrywką. Kwatery w Międzyzdrojach dla turystów są bardzo liczne, a ich ceny różne. Generalnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak popularnym kurortem nadbałtyckim jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele większa. Znaleźć tam można atrakcje do których należy latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, jak również port. W pobliżu plaży działa dużo ośrodków wczasowych oraz pól biwakowych. Form spędzania wolnego czasu jest ogromnie dużo. Samo miasto też warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast niezwykle zróżnicowana oferta na temat wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po różnych cenach.