Popularne urządzenia do domowej siłowni

Jeżeli postawiłeś na dbanie o sylwetkę i regularnie chodzisz na siłownię, z pewnością irytuje cię tam parę rzeczy. Zazwyczaj sala jest zatłoczona i trenujacy zabierają sprzęt, zatem musisz czekać sporo na swoją kolej. Czasami na siłowni brakuje urzędzeń, takich jak chociażby orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania konkretnych ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Często menager siłowni puszcza ćwiczącym telewizję z muzyką, co każdemu, kto wykazuje nieco smaku muzycznego będzie utrudniać skupienie i zmuszać do zakładania odtwarzacza mp3. Na dodatek niektóre siłownie posiadają nieprzyjazne ceny, dlatego miesiące systematycznych treningów potrafią wyczyścić konto.

Remedium na te wszystkie bolączki może okazać się skontrusowanie własnej siłowni w mieszkaniu. Jeśli dysponujesz metrażem oraz pieniędzmi, możesz już nie myśleć o zaludnionej sali i komfortowo podnosić ciężary w mieszkaniu Prezentujemy kilka sprzętów, które trzeba zdobyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (bieżnie reebok w atrakcyjnych cenach) – przydatna maszyna, gdy na dworze mrozy i śniegi, a ty boisz się przeziębienia, a równocześnie pragniesz zrzucać kilogramy. Trzeba nabyć bieżnię, która zapewnia szereg przydatnych funkcji, takich jak na przykład symulowanie trudnego terenu. Tak poczujesz się, jakbyś trenował w górach. Sporo opcji może również ułatwić robienie skutecznych treningów anaerobowych, takich jak HIIT.

– inną ideą na wykonywanie treningu tlenowego może być rower (punkt mycia rowerów ibombo) stacjonarny (domowe rowerki do treningu). Jeżeli gdy jest ciepło trenujesz kolarstwo, zakup roweru stacjonarnego do pokoju jest nieodzowne, by szlifować kondycję

.

– treningowa ławeczka. Najlepsze w zdobywaniu masy są oczywiście serie na wolnych ciężarach, więc nabytkiem obowiązkowym staje się ławeczka akcesoriami oraz sztanga z odpowiednią ilością obciążenia.

– sztangielki} – kolejna obowiązkowa rzecz w prywatnej siłowni, konieczne do trenowania wielu części ciała. Rekomendujemy typy do własnoręcznie składania.

– drążek – zawieść go w wejściu. Ważny element do dobre poruszania mięśni pleców.

Źródło: