Poznaj ważne techniki kontaktu z konsumentem

W aktualnych czasach biznes, żeby wpasować się i zacząć dominować na rynku, musi korzystać z dobrodziejstw najnowszego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Powiedzmy to wprost, zwykła promocja w środkach masowego przekazu już nie wystarczy. W biegu po klienta i zdobycie jego lojalności, należy przeznaczyć więcej czasu i środków.

Sprzedaż w XXI wieku

Źródło: flickr.com

Wsparcie sprzedaży to kluczowe pojęcie . Może być prowadzone poprzez spotkania indywidualne z klientami, prezentacje grupowe albo aktywną obsługę klientów telefonicznie bądź internetowo.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej oczyszczalnie ścieków na prezentowany wątek – informacje będą na pewno niesamowicie interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Wsparcie sprzedaży to podstawa nauki marketingowej, która mówi, że przyciągnięcie konsumenta to jedynie pierwszy krok. Potem trzeba go przy firmie zatrzymać.

Przywiązanie do firmy rewelacyjnie tworzą programy lojalnościowe. Mogą one przybierać różne modele. Najbardziej rozpowszechnione naturalnie są talony, które klient dostaje po zrobieniu zakupów. Gdy zbierze założoną liczbę, talony są zamieniane na produkty. Interesująca rzecz to fakt,że gadżet za talony niekoniecznie musi być atrakcyjny ani potrzebny klientowi, by ten miał potrzebę jego wygrania. Program lojalnościowy musi pobudzić lojalność konsumenta do firmy, usługi albo dobra i zatrzymać jego przywiązanie poprzez wrażenie uczestnictwa i bycia wyróżnianym.

Musimy zastanowić się nad tym jakim sposobem zbierane będą punkty – czy będą to na przykład naklejki, pieczątki czy może kodowane na karcie punkty. Trzeba oczywiście stworzyć także katalog nagród. To my decydujemy w jakiej formie – czy fizycznie dostępnej w sklepie książeczki czy może na stronie internetowej – albo może obie te formy. Planowanie tego typu programu zależy od wielkości budżetu oraz pomysłu. Wiadomo, najlepiej dostosować jego formę do naszej branży – właściwie dopasować nagrody i ilość punktów potrzebną do zgromadzenia. Gdy posiadamy dobry dział promocji, na pewno uda się nam tego rodzaju wsparcie sprzedaży dobrze zastosować.

To są elementy, z których zbudowany jest współczesny marketing relacji. Opiera się on generalnie na stymulowaniu lojalności konsumenta i budowania długotrwałej więzi. Kluczowe okazuje się, żeby nabywca poczuł się niezbędny i ważny w działalności firmy. By to sprawić, konieczne jest sprzężenie zwrotne konsument-firma.

Karta na punkty

Oprócz wypisanych wcześniej technik, najłatwiej taką interakcję tworzy marketing w cyberprzestrzeni, a szczególnie na portalu społecznościowym Zuckerberga. Używając fanpage’y, wynajęci fachowcy od promocji potrafią wykreować relację z klientami, zobaczyć ich opinie. Pozwala to na stworzenie dużej bazy klientów i trafne stargetowanie towarów i usług oraz na skuteczne prowadzenie aktywności promocyjnych.

Jeżeli niespecjalizujemy się w działaniach promocyjnych, zawsze mamy możliwość zlecić przygotowanie takiej kampanii zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasz program będzie przygotowany profesjonalnie i co najważniejsze przyniesie planowane skutki czyli pomoże zatrzymać obecnych klientów i pozyskać nowych.

Źródło: Bonus Club