Dlaczego warto zostać harcerzem?

Nieomalże każdy, kto kiedykolwiek przynależał do harcerstwa rozpamiętuje niezwykle pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się niesłychanie ogromnym zaufaniem pośród społeczeństwa.
Dlaczego warto być harcerzem? Odpowiedź na owo pytanie jest względnie prosta.

apteczka pierwszej pomocy

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
danie

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
W harcerstwie zaznajemy szkołę życia. Biorąc udział w zbiórkach i rzecz jasna obozach, ucząc się rozbijać namiot, czy też biorąc udział w grach terenowych nabywamy bezcenne zręczności, jakie procentują w naszym dalszym życiu. Uczymy się samodzielności i zaradności. Odpowiedzialności za powierzone zadanie, pracy w gromadzie, jej nadzorowania oraz wspólnego osiągania celów.
praca w grupie

Źródło: flickr.com
Częstokroć można słyszeć głosy, że harcerstwo to wyłącznie bieganie po lesie w krótkich spodenkach (jeśli chodzi o dziewczynki jest to spódnica harcerska). To jednak coś o wiele więcej. Właśnie dzięki pracy tysiąca instruktorów to gonienie po lasach posiada głębszy sens.

Jeżeli szukasz zbliżonych informacji na prezentowany wątek, to też rzuć okiem na taxi warszawa analogiczne portale, które podnoszą tę kwestię.

Rozwija w nas skłonność do aktywności na bardzo wielu gruntach. Przynosi umiejętności, jakie pomogą nam w życiu dorosłym świetnie odnaleźć się na rynku pracy, a również odpowiedzialności jako obywatela, świadomego swych obowiązków, lecz także praw. Porównując do innych zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z tańszych możliwości spędzania czasu wolnego. Członkowskie składki to zaledwie kilka złotych na miesiąc, co w przypadku zbiórek cztery razy na miesiąc oraz pozostałych ponadplanowych zadań w okresie roku jest sumą niedużą.

Koszt jaki czeka wszelkiego rodzica dziecka chcącego być harcerzem bądź harcerką to kupno munduru, tu w zależności od drużyny jest to sumpt mniej więcej 100 zł za pełny komplet.