Krótka prezentacja kilku często używanych sposobów i metod na przygotowanie pysznej kawy.

Kawa jest niezwykle popularnym napojem, codziennie na świecie wypijanych jest setki milionów filiżanek. Jak się okazuje najróżniejszych sposobów i metod parzenia kawy jest taka ilość, że większość z nas o części nawet nie miała okazji słyszeć.

Śniadanie jedz jak król

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
U nas w dalszym ciągu największą popularnością się cieszy kawa zalewana wrzątkiem, pod działaniem gorącej wody robi się pyszny napój. Co ważne, sposób ten nie wymaga zakupu żadnego specjalnego sprzętu, bo jakiś kubek czy szklankę każdy w domu ma. Z kolei kawa zaparzana w ekspresie wymagać jednak będzie konieczności jego kupna, urządzenia te występują w wielu wersjach, różniących się od siebie ceną i funkcjonalnością. Zaletą ekspresów jest to, że przez wysokie ciśnienie wydobyć można z kawy znacznie więcej aromatu, a także przygotować parę jej różnych rodzajów.
Jeżeli ktoś z jakiś powodów nie chce płacić sporo za ekspres, to ciekawą opcję dla niego może stanowić kawiarka g.a.t.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających danych na omawiany temat jest dla Ciebie niezwykle istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Jest to niewielkie, wykonane przeważnie z aluminium urządzenie, w jakim proces parzenia kawy zachodzi na podobnej zasadzie jak w ekspresach, czyli przy wyższym ciśnieniu. Co ważne, kawę przygotowuje się w taki sposób bardzo szybko, a sama kawiarka jest niedroga, ponieważ jej cena z reguły nie będzie przekraczać stu złotych.

Nowością jeśli chodzi o parzenie kawy jest aeropress, nieduże urządzenie opracowane po wielu latach badań przez amerykańskiego profesora. Aeropress swoim wyglądem przypomina nieco strzykawkę, składa się bowiem z tłoka i komory z filtrem, a sam proces zaparzania jest niezwykle prosty.