Przesyłka międzynarodowa wymaga wielu formalności, ale zależy, w jakie miejsce ją nadajemy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy wiesz, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dosyć nieskomplikowane, bo każdy wie, iż przesyłki za granicę są bardziej kosztowne, zaś ich doręczenie trwa większą ilość czasu. Mimo to, korzystnie wiedzieć, że jak chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to zwłaszcza ważne dzisiaj, kiedy wielu nas wyjeżdża do innych krajów

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki wysyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, która jak wiadomo może wiązać się z dodatkowym załatwianiem spraw. Oznacza to jednocześnie, że jeżeli posyłamy coś do kraju który jest w strukturach unijnych nasza przesyłka nie będzie oznaczona do odprawy celnej, jak tanie przesyłki kurierskie do Irlandii. Natomiast, pozostałe przesyłki przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą zostać odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

Pasjonuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego postu – on również jest godny uwagi.

W tego rodzaju okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najbardziej istotne to, aby zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w danym państwie. Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, jakich nie powinniśmy przewozić do określonego państwa. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej faktycznie będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależna od kilku czynników, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Zależy także od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, jakie należy przygotować jest zależny od tego, co wysyłamy.

Niekiedy wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, jak dostarczamy tylko dokumenty. Trochę odmiennie jest, gdy wysyłamy upominki lub próbki towarów.

Ciekawy artykuł? Jeśli tak, kliknij tu – w najnowszym linku (http://www.progresdisplays.pl/potykacze-i-stojaki-na-ulotki-reklamowe) na pewno odnajdziesz coś niebanalnego, zatem ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Deklaracje powinny być w języku angielskim. Niekiedy możliwe, iż będą ważne pozostałe dokumenty, jak faktura czy świadectwo skąd pochodzi towar. Deklaracje celnie bezpłatnie można dostać na poczcie.

Warto pamiętać, że przesyłki, jakie wymagają niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widzimy więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się kilku rzeczy, by wszystko posłać zgodnie z planem. W odmiennym razie może nas spotkać niespodziewana sytuacja, bo nasza przesyłka nigdy nie dotrze do adresata. Pamiętajmy więc, by dopełnić wszystkich formalności.