Które konto firmowe założyć? – kilka istotnych informacji dla przedsiębiorstw

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się nieubłaganie z prowadzeniem spraw natury finansowej. Bez wątpienia finanse są jednym z głównych filarów istnienia firmy. Wiąże się to przy tym ze ścisłą współpracą z bankami. Ciężko sobie bowiem dziś wyobrazić firmę, która nie posiadałaby własnego konta w banku. W zasadzie jest to nie możliwe, bowiem prowadzenie takiego konta jest konieczne przy zakładaniu działalności.

Co brać pod uwagę wybierając konto?

Konto dla firmy

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna, najlepsze konto firmowe to takie, za jakie przede wszystkim niewiele trzeba płacić. Za obsługę konta banki na ogół przyjmują opłaty, wiąże się to bowiem z koniecznością przeprowadzania operacji rachunkowych. Obsługa kontraktu może być jednak także bezpłatna i to takich kont szukają w pierwszym rzędzie firmy. Dlaczego jest to tak ważne? Przedsiębiorstwa każdego dnia realizują przeróżne transakcje, zazwyczaj w postaci przelewów. W ciągu miesiąca może być ich bardzo dużo. Istotne jest więc, by firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) oferował możliwość ich realizacji po jak najmniejszych kosztach. Jest to zwłaszcza istotne, kiedy przelewy są przekazywane na zagraniczne rachunki. Koszty takich przelewów zwykle są znacznie większe niż w przypadku przelewów krajowych.

Poza kontem w banku firmy korzystają także z innych produktów bankowych takich jak pożyczki czy kredyty, a także z inwestycji finansowych. Jeśli o to chodzi działa zazwyczaj zwykle zasada, że korzystanie z usług i produktów tego typu jest dla klienta korzystniejsze jeżeli założył on w tej samej placówce konto. Banki o tyle ułatwiają wówczas sprawę, że prowadząc rachunek rozliczeniowy firma może znacznie szybciej dostać pożyczkę lub bez problemów założyć lokatę w parę minut. Prowadzenie konta w danym banku znacznie więc ułatwia korzystanie z innych produktów w tej samej placówce. Na ofertach produktów lojalnościowych skorzystają w tym przypadku obie strony. Dla klienta idzie to w parze z tańszym i szybszym dostępem do konkretnych usług, dla bank może z kolei dzięki temu je sprzedawać.

Rzecz jasna odpowiadając na pytanie jakie konto firmowe jest najlepsze trzeba także wspomnieć o tym, że bank winien umożliwiać dostęp do niego wszystkimi możliwymi kanałami, w tym również przez telefon.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? Zatem odwiedź serwis www (http://www.apogit.pl/), który zawiera zbliżone dane na prezentowany wątek – one również będą wciągające.

Bez tej mobilności trudno mówić o najlepszym koncie.