Długi weekend w mieście czy na łonie natury?

Mieszczuchy bardzo doceniają wypoczynek na łonie natury. Nie tylko w trakcie urlopu spędzają w ten sposób wolne godziny. W każdy dłuższy weekend czy przerwy świąteczne wyrywają się z domu, wsiadają w samochód albo autobus, i szukają cienia lasu, świergotu ptaków, chłodu wody, jednym zdaniem – ukojenia w przyrodzie.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak nie uspokaja jak szum górskiego potoku. Dlatego właśnie górska agroturystyka jest tak bardzo popularna. Chodząc po górach możemy usprawnić swą formę fizyczną, jednocześnie podziwiać budzące zachwyt krajobrazy. Szlaki mamy dostosowane stopniem trudności do kondycji i sił wędrowców. Wystarczy wziąć mapę do ręki, spakować plecak podróżny, włożyć odpowiednie buty i wyruszyć na górskie drogi i bezdroża powinniśmy zobaczyć również liczne trasy rowerowe góry izerskie. Góry zachwycają w każdej porze roku. W lecie można szukać w nich ochłody, upajać się czystym górskim powietrzem, oczyścić płuca z miejskiego smogu. Po drodze zebrać maliny, jagody czy grzyby, których pełne są nasze górski (strona) lasy. Zimą poszaleć na nartach czy desce. Najwspanialej jednak góry przedstawiają się jesienią. Przyciągają wzrok wszelkimi barwami, a liście przyjemnie szeleszczą pod butami turystów. I nie ma chyba bardziej czarodziejskiego obrazu niż gdy porankiem mgiełka unosi się, i odkrywa przed nami powoli piękno gór, niczym kurtyna w teatrze.

Agroturystyka w górach to nie wyłącznie Zakopane i Tatry czy Szczyrk, często gęsto uczęszczane. To również mniej nam znane góry Izerskie. Są to łagodne góry w Sudetach na terenie Czech i Polski, w których 4 listopada 2009 r.

Ciekawią Cię omawiane dane? Kliknij na nowy tekst (https://statkiempotrawie.com/oferta/rejs-szlakiem-rezerwatu-elblag-buczyniec) a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

założono tzw. Izerski Park Ciemnego Nieba, jako pierwszy taki park zarówno w Polsce jak i w Czechach. Celem tego rodzaju działań jest zachowanie nocnego nieba od nadmiaru świateł, po to by można było oglądać gwiazdy (tym samym także ochrona środowiska. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach ciemne nocne niebo nie jest wcale oczywistością w miastach i wokół nich.
Agroturystyka w górach Izerskich to też fajna idea dla trampów chcących praktykować nie tylko turystykę pieszą, lecz także konną lub rowerową, i oczywiście narciarstwo. Wieczorami zaś możemy biesiadować przy ognisku, piec kiełbaski i balować nawet do samego rana, w zimie natomiast organizować kuligi. Gama propozycji agroturystyka góry izerskie jest naprawdę duża.