W jaki sposób dobrze wykonać rekrutację nowych pracowników, zalety korzystania z firm HR.

Wiele firm ma czasami spore problemy ze znalezieniem dobrych pracowników. Mimo że w teorii na rynku pracy jest duże bezrobocie, to jeśli szuka się osób z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, to niekiedy mogą być duże problemy z ich znalezieniem.

rekrutacja pracowników

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Można oczywiście podjąć decyzję o zatrudnieniu studentów i nauczenie ich od podstaw, ale wiąże się to w pierwszej kolejności z czasem i kosztami, a oprócz tego nie ma się gwarancji, że taka osoba po przepracowaniu kilku miesięcy nie znajdzie czegoś innego. Sporo firm szuka pracowników samodzielnie, publikuje oferty pracy na swojej stronie internetowej i w portalach z ogłoszeniami, niekiedy również rekrutuje wśród znajomych swoich pracowników.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na prezentowany wątek, to także rzuć okiem na (www.komornik-warszawa-mokotow.com/komornik-sadowy-ursynow/) analogiczne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Często tego typu metody w zupełności wystarczają, i w krótszym lub dłuższym okresie czasu kogoś jednak się znajdzie. Jednak spora liczba firm zaczyna się decydować na profesjonalne usługi hr – dzięki przekazaniu poszukiwania pracowników profesjonalistom nie muszą one tracić dużo czasu na pilnowanie ogłoszeń i przeprowadzanie rozmów.

Ogromną zaletą przeprowadzania rekrutacji przez firmy doradztwa personalnego ich dużo bardziej wyspecjalizowane podejście do poszukiwania pracowników (sprawdź: firma zajmująca się HR). W każdym zawodzie potrzebne są odmienne predyspozycje i doświadczenie, zupełnie inaczej przebiegać będzie rekrutacja handlowców, a inaczej księgowych albo programistów. Doświadczenie oraz wiedza osób zawodowo się zajmujących rekrutacją pozwoli im znacznie sprawniej wyłuskać wśród setek kandydatów właśnie te osoby, które mają największy potencjał. Przeważnie w czasie poszukiwań pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-rozmowa-kwalifikacyjna-o-co-nie-moga-zapytac) dla klienta pierwszy etap realizuje jedynie firma zajmująca się rekrutacją.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas niego analizuje się oferty, które napłynęły w odpowiedzi, i przeprowadzane są rozmowy z chętnymi. Na tej podstawie wybiera się parę osób, jakie w następnych etapach są prezentowane przyszłemu pracodawcy. Następnie wybierani są kandydaci do kolejnych etapów, jakie już przeważnie albo przeprowadzane są wspólnie, albo też będzie się nimi zajmować już tylko firma która szuka pracowników.