Pytanie, które zawsze jest aktualne, gdy pojawia się zima: gdzie pojechać na narty? Odpowiedź jest oczywista: najkorzystniej do Zieleńca

Polscy narciarze faktycznie nie muszą jechać w podróż w nieznane, ażeby znaleźć świetne miejsce do jazdy na nartach. Spośród tych miejsc, w których miłośnicy sportów zimowych mogą spędzić aktywne i fajne wczasy, coraz większą renomą cieszy się Zieleniec. Na jakie warunki można tu liczyć? Czemu Zieleniec stał się tak ważnym punktem na turystycznej mapie naszego kraju?

biegówki

Autor: www.flickr.com
Zieleniec to miejsce świetnie przygotowane na wczasy zimowe, choć i latem na brak atrakcji nie powinniśmy tu narzekać. Ta dzielnica Dusznik-Zdroju jest w stanie się poszczycić bardzo dobrym zagospodarowaniem. Dotyczy to zarówno wyciągów, ale także noclegów. Narciarze oraz turyści kochający góry na warunki pobytu nie będą narzekać, a i w okolicy atrakcji czeka sporo. Te najważniejsze są jednakowoż związane z szaleństwem na stoku, co też nie powinno dziwić. Zieleniec jest przecież od lat bardzo popularny jako miejscowość idealna na narty. Wynikiem takiej popularności jest coraz większa liczba wyciągów, orczyków oraz tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Na narty mogą tu zatem przyjechać i doświadczeni narciarze, i ci, którzy chcą spędzić aktywne wczasy z rodziną.

Jeżeli studiujesz przedstawiany tekst, to oznacza, że niezwykle Cię zafascynował. Skoro tak, to przekonaj się sam, że odmienne strony także zawierają ważne informacje.

Na młodszych narciarzy czekają tu specjalne taśmowe wyciągi, dzięki temu zabawa na górskim stoku jest dla nich i bezpiecznym, i przyjemnym doświadczeniem. Sztuczne zaśnieżenie oraz bardzo dobre oświetlenie tras zjazdowych to kolejne czynniki, dzięki którym Zieleniec już dawno stał się doceniony przez miłośników jazdy na nartach. Nie brakuje tu też takich atrakcji, jak wypożyczalnie sprzętu czy szkółki, w których każdy amator może uczyć się podstaw jazdy na nartach.

narty

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalna rynna dla snowboardzistów zachęca z kolei młodych, dla jakich deska staje się znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, niż tradycyjne narty zjazdowe. Dzięki tej rynnie Zieleniec jest więc rewelacyjnym miejscem na wczasy zimowe i dla snowboardzistów. Jeżeli więc masz w planach tanie wyjazdy na narty ze sporą ilością śniegu i świetnie przygotowanymi stokami, to nie możesz zapomnieć o Zieleńcu. Pamiętaj więc, że nie musisz wyjeżdżać w Alpy, jak blisko masz tak rewelacyjne miejsce do uprawiania sportu, który kochasz. Nie bez znaczenia są także ceny, jest bardziej tanio niż w bardziej znanych kurortach, a warunki są naprawdę rewelacyjne.