Wyjazd na wakacje to za każdym razem wielkie przedsięwzięcie dla chyba wszystkich członków rodziny

Przecież trzeba się na dłuższy pobyt poza domem porządnie spakować. Spakowanie zbyt dużej ilości bagaży nie będzie wchodzić w grę, jeżeli będzie do dyspozycji nieduży samochód. W takim przypadku należy skoncentrować się na zapakowaniu jedynie najbardziej potrzebnych rzeczy. Należą do nich na pewno ubrania wszystkich domowników, przybory toaletowe oraz osobiste drobiazgi wszystkich wyjeżdżających. To tak naprawdę absolutne minimum, potrzebne praktycznie wszędzie gdzie się jest.

dziecko w piżamce

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Książki albo jedzenie zakupić można zawsze na miejscu, tak więc nie musi się ich wozić ze sobą na wakacje. Wożenie dużej liczby sportowych sprzętów albo książek dla dzieci również nie ma sensu, ponieważ zwykle i tak się z nich nie korzysta, a tylko zajmują cenne miejsce w środku samochodu. Oprócz tego należy wszystkie te rzeczy najpierw starannie zapakować, a jak się już wróci jeszcze raz rozpakować.

Jednak, nawet wówczas, gdy posiada się duże auto, rozsądnie będzie zapakować tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Wśród nich mogą się znaleźć także przykładowo ulubione ręczniki dla dzieci (sklep z ręcznikami), zabawki dla maluchów czy kilka pudełek gier planszowych na niepogodę, ale zawsze powinno się zachować umiar. Oczywiste jest bowiem, że przy powrocie z wojaży wakacyjnych największe nawet auto i tak będzie wypełnione po dach przeróżnymi pamiątkami z wakacji.

Jeśli ktoś lubi poprzywozić z każdego wyjazdu coś nietypowego, to można się spodziewać, że oprócz takich oczywistości, jak kapcie skórzane dla dzieci albo drewniany domek, z gór przyjedzie kożuszek ze skóry, który leżąc przy kominku będzie przypominał górskie wycieczki mniej lub bardziej dzikimi szlakami. Z wybrzeża może wrócić z rodziną nie tylko kotwica czy czapka marynarska, lecz największą zdobyczą na pewno będzie ogromna szumiąca muszla egzotycznego zwierzęcia które pewnie było mieszkańcem morza na egzotycznej rafie. Takie trofeum ustawione na kominku w pobliżu owczej skóry także może przywołać obrazy rajskich zachodów słońca nad morskim horyzontem.
Źródło: https://www.fiorino.eu/