Spróbuj czegoś nowego – cupcakes

Każdy z nas lubi drobne przekąski. Są ku temu różnorodne powody: chęć dojedzenia sobie między jednym a drugim posiłkiem, umilenie sobie czasu podczas pracy, małe co nieco na zły humor i tak dalej.

Właściwie, każdy moment jest dobry, by wypróbować czegoś nowego albo, by skorzystać z najlepszego smaku – takiego, który już znamy i za nim przepadamy. Każdy moment to możliwość, by udać się do świata małych przyjemności. Co powiecie jednakowoż na coś nowego? Czy znacie już cupcakes?

Jest to małych rozmiarów ciasteczko w kształcie babeczki, doskonały jako mała przekąska dla jednej osoby, podawana w uroczej, papierowej foremce, chociaż coraz częściej sprzedawane są w zestawach.

Ciasteczka kawowo-orzechowe

Autor: Dr. Jacob’s
Źródło: Dr. Jacob’s

Można je otrzymać z posypką lub innymi dodatkami. Wiele osób cupcakes nowoczesnym ciastkiem.

Nazwa „cupcake” wywodzi się od „cake” i „cup” (z języka angielskiego, odpowiednio „ciasto” i „kubek”). Jest to po prostu skrót od wyrażenia „teacup”, (czyli „filiżanka”), dlatego, że jest jej wymiarów. W poprzednich stuleciach, zanim papierowe foremki do muffinów stały się dość znane i powszechne, często były pieczone w samodzielnych formach: szablonach i garnkach. Określano je również „fairy cake”, co również miało związek z ich rozmiarem.

słodycze (zobacz polecane) cupcakes doskonale zdają test podczas różnych zabaw, świetnym przykładem niech będą imprezy urodzinowe, ale to oczywiście nie jedyny przykład.

czekoladowy muffin

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Preferowane są również jako dodatek do popołudniowej herbaty. Tego typu zwyczaj, jak nietrudno zgadnąć, wzięty jest od brytyjskiej tradycji – zamiłowania do herbaty. Cupcakesy to także bardziej korzystna alternatywa dla zwykłych ciast, ich walory to rozmiar – są drobne, a jednocześnie nie trzeba ich dzielić przy pomocy noża.

Chcesztego właśnie przygotować? Do jego zrobienia potrzebne będą po prostu standardowe składniki, takie jak stosujemy do zrobienia ciasta. Czyli musimy skorzystać z masła, cukru, jaj oraz mąki. Jeśli jesteś weganką bez problemu możesz skorzystać ze specjalnego masła. Jeśli się zdarzy, że nie będziesz zadowolony z efektów zawsze możesz po prostu udać się do jakiejś cukierni, w której podawane są tego typu przysmaki. Jak będziesz w Warszawie, na pewno znajdziesz wspaniałą cukiernię na Mokotowie, taką jak Sweet Home lub w Centrum, a we Wrocławiu poszukaj po prostu na rynku.