Kupno odpowiedniej patelni to wcale nie taka łatwa rzecz. Istotne są czynniki, o których się nie mówi, jak najwyższej jakości powłoka

Smażenie to jedna z najbardziej istotnych kuchennych czynności. Aby jej wykonywanie było wygodne, a zrobione jedzenie pyszne i zdrowe, niezbędna Ci dobra patelnia. Jak wybrać patelnie, jaka będzie spełniała najbardziej istotne wytyczne. Jak wybrać, ażeby później nie żałować?

sprawdź polecaną patelnię ceramiczną

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy wiedzieć, że jeśli mowa o patelni, to tak naprawdę trzeba skupić się na wybraniu odpowiedniej powłoki. Powłoka teflonowa jest dość praktyczna i sprawia, że na patelni jesteśmy w stanie smażyć bez korzystania z tłuszczu, a składniki nie przywierają do jej powierzchni. Jedną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest to, żeby w okresie smażenia nie mieszać potraw sztućcami z metalu – zdecydowana większość powierzchni teflonowych bez trudu można zarysować.

Powłoka tytanowa – tytan to naprawdę bardzo wytrzymały oraz bardzo odporny na zarysowania (potrawy jesteśmy w stanie mieszać także metalowymi sztućcami). Powłoka tytanowa powoduje, iż jedzenie nie przykleja się do powierzchni podczas smażenia. Tak samo jak w przypadku teflonu – im bardziej gruba powłoka, tym bardziej znaczna jej odporność mechaniczna. Do powłok tytanowych bardzo często dodaje się elementy ceramiki (np. porcelanę), co sprawia, że powierzchnia patelni jest zdecydowanie bardziej śliska oraz nieprzywierająca.

Komplet naczyń kuchennych

Autor: Riess
Źródło: Riess

Powłoka marmurowa – uważana jest za najbardziej trwałą, ponieważ marmur jest wyjątkowo odporny na zarysowania, przywieranie oraz odkształcenia. Taki rodzaj powłok stosuje niezbyt duża ilość producentów patelni.

Ten artykuł wydaje się bardzo wciągający? Jeżeli tak, to zobacz także pozostałe polecane świeżo palona kawa treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące i wciągną Cię całkiem.

Patelnia ceramiczna – jest w ostatnim czasie coraz popularniejsza. Patelnie z tego typu powłoką przede wszystkim równomiernie się nagrzewają, dzięki temu na powierzchni nie wytwarzają się ciepłe oraz zimne punkty. Śliska powłoka powoduje, iż smażone składniki nie przywierają do powierzchni. Ceramika jest odporna na różne rysy. O dobrze dopasowanej powłoce i wytrzymałości danego naczynia musimy pamiętać też w innych przypadkach, jak na przykład kupujemy gęsiarke – przeczytaj więcej na stronie www. To niezwykle ważne kuchenne naczynie, najlepiej jak jest żeliwne, gdyż dzięki temu może wytrzymać dość znaczne temperatury i to przez długi okres czasu. Miejmy na uwadze więc, iż jak planujemy zakup nowych naczyń i urządzeń do kuchni, to zawsze wybierajmy jak najbardziej jakościowe rzeczy.