Dlaczego warto jest zarejestrować znak towarowy?

Znak towarowy jest metodą na odróżnienie jednego towaru od drugiego. Znak musi być unikatowy i to nie jedynie grafika, lecz nawet forma przestrzenna czy sygnał dźwiękowy. Każdy ze znaków towarowych powinniśmy zarejestrować, a pomóc w tym może rzecznik patentowy. Cennik znajdziesz na stronie internetowej firmy trudniącej się tego rodzaju działalnością, lecz nim zagłębisz się w szczegóły, dowiedz się, dlaczego tak ważne jest zarejestrowanie znaku towarowego?

Patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tej racji, że będziesz miał wyłączność na używanie określonego znaku. Jako jedyny w sposób legalny będziesz mógł wykorzystywać autor (polecamy strona www) i oznaczyć nim towary bądź usługi, którymi się zajmujesz. Inni pod groźbą kary nie będą mogli tego robić. Drugą przyczyną, dla której warto jest podjąć działania związane z rejestracją, jest wzrost wartości rynkowej Twojej marki, gdyż zdobędzie na rzetelności i klienci z większą ciekawością będą przyglądać się Twoim działaniom i Twojej ofercie (źródło artykułu).

Oprócz tego ochrona znaku zabezpiecza Cię przed poczynaniami konkurencji, jaka nie będzie mogła skraść twojego symbolu lub ornamentu, by w ten sam sposób oznakować swoje produkty. Jeżeli zechcesz, możesz udzielić innym licencji, aby mogli korzystać z zarejestrowanego przez ciebie znaku według podpisanego kontraktu licencyjnego. Możesz samodzielnie wybierać osoby, jakie będą korzystać z niniejszej licencji, by we właściwy sposób kształtować swoją markę. Autor: kancelaria (prawnik częstochowa) patentowa Gdańsk

Po zarejestrowaniu znaku nie będziesz musiał się obawiać jego nadużywania przez osoby do tego nieuprawnione, gdyż będzie chronić Cię właściwa ustawa, zwana prawem własności przemysłowej, jaka dokładnie opisuje cały proces dochodzenia odszkodowania. Jeśli interesuje Cię rejestracja znaku towarowego, cena przedstawianej usługi nie jest mała, lecz warto jest to zrobić, by uzyskać odpowiednią ochronę swojego znaku. Dzięki temu będziesz mógł go stosować oraz rozwijać, odznaczając się od konkurencji.

Gdy wobec tego stworzyłeś produkt, jaki opatrzyłeś znakiem towarowym, aby różnił się od asortymentu już udostępnianego na rynku, musisz mu nadać znaczek praw autorskich. Dobrze jest zrobić to jak najszybciej, w innym razie ktoś może cię ubiec, przez co stracisz prawa do znaku.