Jak jesteśmy w stanie zarejestrować znak towarowy w naszym kraju? Jakie warunki należy spełnić? Co jest najważniejsze?

Chcesz zarejestrować znak towarowy lecz nie masz pojęcia, jak tego dokonać? Co ważne, w celu rejestracji takiego znaku, powinieneś złożyć w Urzędzie Patentowym, na przykład biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednakowoż dalej z tym zrobić?

Logo androida

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju podanie o udzielnie prawa ochronnego trzeba złożyć osobiście, ale jesteś w stanie również to wykonać za pomocą profesjonalnego pełnomocnika, jakim może się stać jedynie rzecznik patentowy. Ten rzecznik poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku może też zrobić badanie tzw. zdolności rejestracyjnej znaku, a jednocześnie ocenić szanse na jego rejestracje. Tego rodzaju badanie z pewnością uchroni nas przed ponoszeniem opłat zgłoszeniowych, jeżeli nasz kancelarią (polecamy tutaj) i tak nie będzie rokował szans na ochronę. Rzecznik może także pomóc w organizacji procedury rejestracji już przed samym Urzędem .

W naszym kraju Urząd Patentowy odpowiada za pełne badanie naszego wniosku. Poza aspektami formalnymi może mieć wątpliwości odnośnie wykazu towarów. Dość często zdarza się, że rozbudowane wykazy powinny być uzupełnione. Badanie Urzędu Patentowego sprawdza też czy rejestracja znaku towarowego jest tak naprawdę realna do przeprowadzania, tak więc czy znak spełnia warunkikancelarii (polecamy moja strona)kie są uwzględnione w ustawie. Jak nie ma przeciwwskazań, by zarejestrować znak, Urząd wydaje tak zwaną warunkową decyzję, jaka określa przyznanie ochronnego prawa od wpłacenia opłaty rejestracyjnej, a także opłaty za publikację. A jakie są to opłaty? Ich wysokość zależna jest od ilości klas nicejskich, gdzie są skatalogowane nasze towary oraz usługi .

Dokumentacja

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A ile trzeba czekać na decyzję? Często należy czekać średnio od dwunastu do szesnastu miesięcy, żeby jednak być może przyspieszyć ten cały proces warto skorzystać z firm, jakie oferują pomoc w tej dziedzinie. Rejestracja znaku towarowego cena nie jest najczęściej kłopotem, lecz cała procedura, która tak naprawdę nie należy do najłatwiejszych może sprawiać poważne trudności . Z tego więc powodu powinniśmy skorzystać z profesjonalnej pomocy, by zmniejszyć ilość problemów i niespodziewanych wydarzeń do minimum. To na pewno bardziej korzystne niż długa procedura i brak szans na poprawę sytuacji. O tym powinniśmy pamiętać, kiedy będziemy zabiegać o rejestrację znaku towarowego.