W jaki sposób dobrze napisać CV i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, żeby odpowiednio wypaść?

Mnóstwo osób ma kłopoty z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten może wpłynąć na to czy uda nam się pozyskać pracę, o jaką się staramy czy też nie. Wskutek tego pisząc CV trzeba niesłychanie się do tego przyłożyć, a także dowiedzieć jak napisać CV i jakie ważne informacje w nim zawrzeć.

ludzie rozmawiąją na przyjęciu

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
W CV bezsprzecznie musi się odnaleźć miejsce na nasze dane osobowe, wykształcenie bądź dotychczasowe zatrudnienie, potrzebne jest też umieszczenie wiadomości o swoich zdolnościach lub posiadanych uprawnieniach, takich jak choćby profesjonalna znajomość komputera, prawo jazdy albo umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Możemy także dodać wiadomości o ukończonych szkoleniach, na przykład szkoleniu projektowania stron internetowych. Takie informacje są niezmiernie znaczące dla pracodawcy. W CV zdołamy także ulokować parę słów na temat swoich zainteresowań, jednakże pamiętajmy, iż nie jest to ani wypracowanie ani historia naszego życia, tak więc CV powinno być przejrzyste, zawierać zasadnicze najistotniejsze wiadomości oraz także cechować się nienagannym wyglądem.

Ten wątek ukazuje niezwykle interesujące sprawy – jeżeli chcesz przeczytać pokrewny materiał, zobacz śmiało to omówienie.

Form tworzenia CV jest współcześnie nadzwyczaj dużo i w zależności od tego w jakiej branży się staramy się o pracę, swoje CV zdołamy do niej konkretnie dostosować. Na przykład w przypadku starania się o pracę w agencji reklamowej, gdzie doceniana jest pomysłowość oraz kreatywność, nasze CV zdoła odbiegać nieco od standardowego, przyjętego wzoru. W tym wypadku wskazane jest wykazać się nieszablonowym i pomysłowym podejściem do CV – doczytaj

Mężczyzna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej żeby prawidłowo wypaść? Dużo rozmów kwalifikacyjnych wygląda analogicznie, wobec tego na niektóre pytania zdołamy uprzednio przygotować wyborne odpowiedzi. Pożądane byłoby mówić składnie, rzecz jasna poprawną polszczyzną oraz przede wszystkim bez pośpiechu, wskutek tego na rozmowie kwalifikacyjnej znaczące jest opanowanie. Nadmierna wesołość może nas ustawić w złym świetle. Chociaż najważniejszą rzeczą jeżeli chodzi o rozmowę rekrutacyjną jest to, żeby zawsze mówić prawdę. Pamiętaj, iż prędzej czy później Twoje kłamstwa (przykładowo dotyczące biegłej znajomości języka włoskiego) wyjdą na jaw – więcej informacji na tej stronie.