Rozmowa kwalifikacyjna jako wiarygodna odmiana autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną znamionuje, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały ewentualnego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna postać autoprezentacji, dlatego warto się do tego przygotować.

Przez własne zachowanie podczas naboru ujawniamy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy otwarci i towarzyscy. Rekrutację może realizować osoba z działu osobowego, lub potencjalny bezpośredni przełożony. W mniejszej firmie (R2płatnik najlepsze rozwiązanie dla biznesu) może to być nawet sam prezes. Ubiór świadczy o człowieku. Jeżeli na rozmowę wstępną założysz granatowy garnitur, albo garsonkę z matki, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł nadal ze szkolnych lat i nie dorósł do podjęcia pracy. Psychologowie wskazują, że w stosunkach międzyludzkich, także w trakcie naborów, liczy się początkowe odczucie, a strój jest właśnie składnikiem wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, ażeby wyglądać schludnie, natomiast nie warto rezygnować z drobnych, znaczących dla siebie składników – porównaj tu.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoleta z zagranicznej podróży, lub oryginalne kolczyki mogą uczynić, że pozostaniesz lepiej zapamiętany, potrafią być również pretekstem do rozmowy o pasji rozmówcy, a to zawsze działa na korzyść. W toku naborów nie lekceważ pytania o pozazawodowe zainteresowania.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę ilość godzin roboczych listopad 2019 naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, zatem nie będziesz żałować!

One pokazują, czy pretendent jest ciekawym człowiekiem, czy jest pomysłowy, czy łatwo nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, lub absolwent nie ma jeszcze wielkiego doświadczenia zawodowego, głównie kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to okazja do lepszego poznania pretendenta. Sposobność nawiązania bezpośredniego kontaktu przyciąga za sobą osiągnięcie wiedzy z zakresu biegłości międzyludzkich, również autoprezentacji kandydata.

Powiązany artykuł –

Jest to też możliwość do rozpoznania wyczekiwań finansowych kandydata, oraz poziomu motywacji do rozwoju. Nawet najporządniej skonstruowane CV i list motywacyjny nie zastąpią szczerego kontaktu i zrozumienia osoby pretendenta. Wobec tego tak ważne jest jak najodpowiedniejsze przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.