Jakimi metodami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek pracy dla wysokiej klasy managerów wygląda zupełnie inaczej niż przy pracownikach szeregowych, całkowicie odmienne będą również sposoby rekrutacji. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z najróżniejszych poradników, czyli wysłanie CV, zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i jeżeli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już przy zatrudnianiu managerów zupełnie się nie sprawdzi.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już forma kontaktowania się między kandydatami a pracodawcami będzie zupełnie inna, z rzadka ogłoszenia z tego typu propozycjami pojawiają się w prasie i internecie. Najczęściej rekrutację prowadzą doświadczeni doradcy, którzy sami szukają osób które mogą spełniać wymagane warunki i kontaktują się bezpośrednio z nimi. Rekrutacja managerów przeważnie będzie przebiegać w paru etapach i na różnych szczeblach.

Masz ochotę przeczytać nowe zajmujące wpisy? Zapraszamy więc na stronę autora (https://reset2.pl/oprogramowanie-dla-gastronomii). Tam oczekują na Ciebie dokładne treści.

Na każdym spotkaniu trzeba być doskonale przygotowanym, bo przy rekrutacji na tak wysokie stanowiska nawet małe zaniedbania będą miały ogromne znaczenie, a wszystkie niedociągnięcia oraz potknięcia z pewnością zostaną zauważone (patrz: rekrutacja menedżerów).

Jeśli osoba która kandyduje na stanowisko w danej firmie otrzyma tę posadę, to jedną z istotniejszych decyzji którą musi podjąć będzie sposób zatrudnienia. Dzisiaj w Polsce najpopularniejsze jest zatrudnianie na pełnym etacie, lecz sporym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć praca kontraktowa. Jest ona zwłaszcza popularna wśród managerów wyższego szczebla, którzy wynajmowani są na wykonanie konkretnych, długoterminowych projektów. Taka forma zatrudnienia posiada sporo zalet w porównaniu z etatem, choć rzecz jasna zapomnieć także nie można o jego wadach.

na kontrakcie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno na kontrakcie liczyć można na wyższe wynagrodzenie, bo zupełnie inaczej wyglądają składki na zus, które niestety generują ogromne koszty przy innych umowach. Można również liczyć na więcej niezależności i dużą elastyczność godzin, chociaż te kwestie za każdym razem będą indywidualnie ustalane.

Poświęć chwilę i sprawdź tu dwutygodniowy okres wypowiedzenia analogiczne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się za długo:)

Wadą takiej formy zatrudnienia jest mniejsze poczucie stabilności, kontrakt bowiem zawiera się na określony czas i po tym należy szukać czego innego.