Jak szukać tanich lotów?

Sezon urlopowy w pełni. Jedni z nas jeszcze nie zdążyli ochłonąć po ekscytującej wycieczce, inni wytęskniony urlop mają wciąż przed sobą. Ale w który zakątek świata się udać? Zdecydować się na polskie morze, Hiszpanię czy cały czas nieodkrytą Albanię?

bilety lotnicze

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle zastanawiając się nad miejscem urlopu (rekomendujemy coral travel last minute tunezja) kierujemy się ceną. Jesteśmy przekonani, że najtaniej odpoczniemy w Polsce. Ale kiedy pogoda nas nie rozpieszcza (co niestety zdarza się raczej często nad Bałtykiem) kursujemy między smażalnią ryb, restauracją a kawiarnią. Wtedy koszty się mnożą. A jeżeli dodatkowo jesteśmy rodziną z małymi pociechami?Wtedy dociera do nas, że cena jest ważna, lecz liczy się też komfort wypoczynku.

Może warto więc rozważyć zagraniczny wyjazd? Szczególnie, że bilety lotnicze mamy szansę dostać w bardzo kuszących cenach. Musimy tylko wiedzieć jak znaleźć tanie loty – zobacz.

Przede wszystkim: dopasujmy się z datą wylotu. Gdy nie mamy sztywno zaplanowanych dat urlopu, warto sprawdzić ceny biletów w wybranym kierunku w różnych datach. Czasami zmiana daty nawet o parę dni pozwoli sporo zaoszczędzić.

Warto zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze zostaną nam przesłane najnowsze informacje o wartych uwagi zniżkach linii lotniczej. Odwiedzajmy też blogi, strony albo fora, na których internauci mają szansę wymienić się spostrzeżeniami.

Nie bójmy się mniejszych lotnisk. Dużo stolic i dużych miast, poza głównym lotniskiem, ma przynajmniej jeden port lotniczy obsługujący tanich przewoźników. Np. podróżując do zachodniej części Gruzji, lepiej polecieć tanimi liniami na lotnisko Kutaisi niż do Tbilisi.

pasażer samolotu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dajmy się uwieść promocji. Jeżeli nie jesteśmy zbytnio przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie akurat jest tanio. A żeby skontrolować, gdzie w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów, najlepiej wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie” – ciekawe artykuły.

Powinniśmy kontrolować ceny biletów parę razy w ciągu dnia i po prostu liczyć na łut szczęścia. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na znalezienie biletu, tym więcej zaoszczędzimy.