Transport morski – rodzaje

Sporo przedsiębiorstw, które działają w obrocie międzynarodowym decyduje się nae transport morski, jako atrakcyjną finansowo metodę transportu towarów. Zlecając transport towaru, właściciele firm muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich stanowi lepszą opcję i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu wodnego? Podjęta w tym zakresie decyzja jest uzależniona przede wszystkim od wielkości ładunku i kondycji finansowej firmy. Warto spokojnie zastanowić się, co jest bardziej korzystne dla naszego przedsiębiorstwa.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/
Fracht morski (sprawdź ofertę to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale także transport kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju przewozu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym wypadku wykorzystuje się jedynie część przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością paru różnych firm. Oba rodzaje frachtu towarów są dość atrakcyjne finansowo, przy założeniu dużej objętości, wagi towaru oraz liczby towarów.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje wady i zalety. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku dużych ładunków, które ze względu na koszty, ładowane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych paczek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z innymi ładunkami. To niezła opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a zaledwie jego część. Wybór jest uzależniony głównie od ilości towaru, który ma być transportowany.

Statki towarowe

Źródło: http://sxc.hu/

Istotnym czynnikiem jest też możliwość sprawdzenia kontrahenta, to znaczy, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować znacznych sum pieniędzy, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Małe firmy (sprawdź promocję na programy księgowe dla małych firm reset2) o wiele częściej mają kłopoty z brakiem stałości finansowej, dlatego zależy im na jak najmniejszym zaangażowaniu finansowym. Dla takich firm transport drobnicowy (z firmą ITL Omega), to najefektywniejsze rozwiązanie, które pozwala na elastyczne dostosowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i częstsze, a klient nie musi zakupywać od razu całego kontenera. Oczywiście, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport podwyższają się, ale za to nie ma konieczności wydawania dużych sum pieniędzy w zakupy a także w stany magazynowe.

Odkryj świetną propozycję tutaj:

Źródło: