Sprzęt turystyczny – dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Parę słów o tym, jak wybrać buty, plecak i namiot

Masz w planie dalszą podróż? Biwak? Wypad w góry? W takim razie bezwzględnie powinieneś zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Obuwie, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być pierwsze lepsze przedmioty. Nie chciałbyś w końcu chyba, aby któraś z niniejszych rzeczy nagle rozleciała Ci się na pustkowiu, kiedy do najbliżej położonego sklepu lub na najbliższy przystanek będziesz miał co najmniej kilka kilometrów, a pogoda niespodzianie będzie się psuć?

Właśnie. Z tej racji nie oszczędzaj. Zainwestuj w porządny sprzęt robiony przez profesjonalne marki, co do którego będziesz pewien, że nie zawiedzie Cię w najmniej właściwej chwili. Niejeden podróżnik poleca na przykład plecaki 4f. Podobno nie dosyć, iż są one pakowne, to dodatkowo niezmiernie wygodne, a także wytrzymałe na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f (kilknij tutaj) nastawiona jest na tworzenie produktów przeznaczonych dla aktywnych osób, którym niestraszne deszcz, burza czy nawet grad bądź śnieg. Jednakże dobry plecak to jedynie część sukcesu. Tak samo istotne są buty, a dowiesz się o tym już po paru km wędrowania. Wyłącznie bardzo bez doświadczenia oraz pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę włoży trampki. Wszyscy wiedzą, że obuwie musi być dostosowane do rodzaju podłoża. W góry należy więc wziąć takie, jakie będzie sięgało za kostkę i takim sposobem ochroni naszą nogę przed kontuzjami. Idealnie, aby buty były także wodoodporne, ich podeszwa z kolei gruba i odporna na poślizg.

poznaj nasze akcesoria

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Jak najbardziej tego typu obuwie nie jest tanie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, lecz za to zazwyczaj wystarcza na dość długo.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka cennych minut i przeczytał nowy artykuł na zbliżony temat. Pod widniejącym linkiem czeka na Ciebie ciekawy fakt.

Takiego zakupu trzeba dokonać raz na parę lat, przebolejmy więc te kilkaset złotych oraz uzyskajmy pewność, że gdy nadejdzie najcięższy moment, buty nas nie zawiodą.

Kolejna sprawa – namiot. Jeżeli będzie nam potrzebny, także uczciwie zastanówmy się nad jego wyborem. Przecież nie chcemy w trakcie deszczu nagle stracić dachu nad głową, zgodzisz się? Wybierzmy zatem mcny, wodoodporny oraz odrobinę większy aniżeli sądzimy, że nam starczy. Oprócz nas bowiem muszą się w nim pomieścić także wszystkie nasze rzeczy.