Wschodnie rejony naszego kontynentu są jeszcze słabiutko zwiedzane

Wschodnie rejony Europy są jeszcze mało poznane przez mieszkańców Polski. Miliony naszych turystów latem wyrusza na egipskie i tunezyjskie plaże, tylko mała garstka zwolenników wschodnich kultur decyduje się na podróż do Rosji i innych okolicznych państw. To znaczny błąd.

Trudno pojąć z jakiego powodu tak mało Polaków jeździ na fantastyczny Krym. Ten upalny półwysep ma złociste plaże, błękitne Morze (apartamenty z widokiem na morze sprzedaż) Czarne i dziesiątki zabytków, które trzeba zobaczyć. Krajobrazy są zbliżone do tych, które są na Lazurowym Wybrzeżu, a ceny noclegu i dań są dużo mniejsze.

Kreml

Autor: Jean & Nathalie
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo na Krymie istnieją wyjątkowe pozostałości po grekach i kupcach z Genui. Świetnym miejscem dla każdego, kto jest zainteresowany historią Polski, jest Jałta. W tym znanym kurorcie znajduje się biały pałac, w którym w 1945 trójka władców Aliantów ustalała kształt naszego kraju.

Ciekawym celem wycieczki może być Kaliningrad. To fantastyczne miejsce dla przyjezdnych, którzy pragną doświadczyć czegoś totalnie wyjątkowego. W tym regionie są relikty ZSRR – niektórzy goście mają przeświadczenie, że czas tam w ogóle nie upłynął.

Królewiec to też doskonałe miejsce, w które można udać się w celach handlowych – niedawno rząd naszego kraju mocno rozluźnił prawo o kaliningradzkim ruchu przygranicznym. Idealnym miastem, z którego można wybrać się do Kaliningradu, jest Gdańsk. Aby poznać nowe oferty biur turystycznych w Gdańsku, należy do Google wpisać sformułowanie „biuro podróży w Gdańsku”.

Znaczną przeszkodą w wycieczce do Federacji Rosyjskiej są obowiązkowe wizy. Ich posiadanie jest konieczne, by przejechać przez granicę. Otrzymanie ich nie jest jakoś trudne, trzeba jednak nie zapominać, że trzeba się o nie starać na dłuższy czas przed planowanym wyjazdem. Jeśli chodzi o karta pobytu wrocław na Białoruś, są one cięższe do zdobycia, ale nie należy załamywać rąk, biuro podróży Olivia Forever pomoże.