Sposoby na urlop na Zachodzie Europy – plażowanie czy aktywność?

Istnieje wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Metody te są nierzadko uzależnione od indywidualnego gustu, ale także od możliwości finansowych oraz od pory roku. Dla większości ludzi termin urlop przywodzi na myśl tylko letnie wakacje. Preferują oni najczęściej wypoczynek o charakterze biernym, najlepiej w miejscach, gdzie jest gorący klimat i dostęp do morza.

Jakie są najlepsze miejsca na niewielki urlop podczas zimowych ferii

Poszukując inspiracji na wakacyjny wyjazd coraz więcej osób kieruje się w stronę egzotycznych krajów. Będzie to wynikać z kilku rzeczy. Po pierwsze ludzie zarabiają coraz więcej, a co za tym idzie mają okazję na pojechanie gdzieś dalej. Poza tym turystyczne propozycje takich właśnie krajów są w zimie, kiedy w naszej części świata panują po prostu mrozy. A w krajach azjatyckich czy afrykańskich w tym okresie jest upalnie i są doskonałe warunki do wypoczynku.

Gdzie wybrać się na wakacje w tym roku?

Praca w czasie wiosenno- letnim to istna udręka. Jak tu się bowiem skoncentrować na zawodowych zajęciach, kiedy na dworze jest tak piękna pogoda? Ale kiedy tylko wyczujemy możliwość, odrywamy się od codziennych zajęć i myślimy o urlopie w tym roku. Wielu z nas ma skryte w najgłębszej szufladzie radosne foldery agencji turystycznych i gdy nikt nas nie podgląda, z uśmiechem na twarzy je wertujemy, poszukując najlepszych propozycji na wczasy.

Nareszcie doczekaliśmy się lata. Dokąd wybrać się na wakacje?

Wreszcie doczekaliśmy się lata. O słonecznych chwilach marzyliśmy już tak długo. Tegoroczna zima wyjątkowo dała nam popalić. W długie, mroźne wieczory spędzaliśmy czas, oglądając wesołe zdjęcia z zeszłorocznego wakacyjnego wyjazdu. Z kolei w pracy, gdy tylko kierownik nie zauważył, wertowaliśmy strony www agencji podróży w poszukiwaniu atrakcyjnych wycieczek.

Znakomite miejsce na rodzinne wczasy – Krynica Morska

Krynica Morska to znana miejscowość turystyczna położona na Mierzei Wiślanej pomiędzy morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i jednocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca przede wszystkim swym położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemalże białe plaże i zielone lasy czyniąc z tego miejsca doskonały cel na rodzinne wakacje 2014.

Gdzie wyjechać na wczasy w tym roku?

Praca w czasie wiosenno- letnim to prawdziwa męka. Jak możemy się skupić na zawodowych obowiązkach, gdy na zewnątrz panuje tak wspaniała pogoda? Ale gdy tylko mamy możliwość, odrywamy się od naszych problemów i myślimy o urlopie w tym roku. Wielu ludzi ma skryte w głębokiej szufladzie kolorowe broszurki biur podróży i kiedy nikt nas nie obserwuje, z uśmiechem na twarzy je oglądamy, w poszukiwaniu najlepszych propozycji na wczasy.

Jantar – i tajemnica Bursztynowego Szlaku

Jantar to wieś letniskowa znajdująca się w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z najogromniejszych bałtyckich skarbów, albowiem leży ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, każdego roku jest organizowany tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Darłówko – doskonały pomysł na wypoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która rozdziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce.

Grzybowo

Grzybowo to zaciszna wieś wczasowa leżąca w województwie zachodniopomorskim, sześć kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Grzybowo jest całkiem charakterystycznie zlokalizowane na obszarze tzw. depresji grzybowskiej (0, 30 – 1, 00 m p.p.m.) . Grzybowo jest położone w Strefie Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

Jastrzębia Góra – wypraw na urlop 2014

Jastrzębia Góra jest fragmentem miasta Władysławo, mieszczącego się u nasady Mierzei Helskiej – jednego z najsłynniejszych miejsc, wybieranych przez polskich letników na wakacje nad Bałtykiem. Symbolem Jastrzębiej Góry jest fascynujący klif, który osiąga wysokość do trzydziestu trzech m n.p.m. U jego stóp znajduje się wyjątkowo urozmaicona plaża – od wschodu kamienna i piaszczysta od zachodu.