Czym jest kwartalne rozliczenie podatku i jakim sposobem dostać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

Kwartalne rozliczenie podatku ma wiele zalet, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, jakie podczas miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, a nie dwanaście, oszczędza multum wartościowego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi rachunkowość. Żeby móc rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, należy złożyć pismo w odpowiednim urzędzie skarbowym, oraz także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Pożądane byłoby pamiętać o terminie, bowiem przejście na podatek (czytaj też jak zmienić urząd skarbowy) kwartalny (sprawdź więcej szczegółów) jest dopuszczalne wyłącznie raz w roku – należy to uczynić do 20 lutego. Jednak nie każdy może rozliczać się kwartalnie. Takiej metody liczenia podatku nie mogą wybrać podatnicy, którzy w kwartale dokonali kupienia towarów „wrażliwych”, czyli tych, które pozostały wymienione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu przykładowo o nieobrobionym złocie czy też rurach do gazociągów.

Gdy fascynują Cię ciekawe informacje oraz poszukujesz ich na konkretny wątek, kliknij w odsyłacz (http://www.traple.pl/publikacje-i-alerty/). W tamtym miejscu odnajdziesz wymagane informacje.

Będzie to aczkolwiek możliwe, kiedy kompletna kwota dostaw nie przejdzie 50 tysięcy złotych.

Osoby zajmujące się sprzedażą mogą dostać ulgę na zakup kasy fiskalnej, niemniej żeby tak było wypada realizować pewne skonstatowane warunki. By skorzystać z takiej ulgi podatnik musi wcześniej złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją oraz liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

wespół z miejscem ich stosowania. Dodatkowo trzeba począć ewidencjowanie w dobrym, określonym terminie, w jakim kasy objęte były ważnym potwierdzeniem, że spełniają określone funkcje, kryteria oraz warunki. Kolejnym istotnym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej opłaty za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przypada tym przedsiębiorcom, jacy prowadzą pewną działalność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych . Mogą to być sklepy stacjonarne, a także online, dlatego jeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu internetowego oraz jesteś jego właścicielem – zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalną (naturalnie po spełnieniu przedtem podanych warunków).