Z jakiego powodu decydujemy się na tuning swojego ulubionego auta?

Najważniejszym powodem, dla którego decydujemy się na tuning swojego pojazdu jest pragnienie polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są również właściciele pojazdów, którym dodatkowo zależy także na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. Stąd w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może bez przeszkód mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym wypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał głównie na zamianie silnika – www. Można postawić na silnik – silnikowy olej na autopietrzak.pl – 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego istotnie zwiększy się moc posiadanego auta. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby zmniejszyć zużycie paliwa. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, więcej . Ten eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i wyraźnie mniejszym kosztem eksploatacji samochodu na skutek zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje jednocześnie, że samochód (poznaj więcej) mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są istotne różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać warstwę wizualną samochodu. Stąd bardzo często zamieniają oni tłumik , który miał charakter fabryczny na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. W wielu wypadkach niektórzy podejmują decyzję o używaniu szerszych opon niż te, które powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszeniu ulegnie komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę wprowadzane są w celu zwiększenia prędkości, jaką może osiągnąć auto czy mocy silnika.

Decydując się na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, należy zawsze jego wykonanie zlecić bardzo dobremu fachowcowi. Jeżeli jego konkretne elementy zostaną wykonane w sposób nieprawidłowy to samochód może zacząć stanowić nawet duże zagrożenie. Jeśli zamierzamy wykonać tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Wówczas tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie zaczyna być niebezpieczny.