Marzysz o egzotycznych wycieczkach? Wszystko przed tobą, biura podróży oferują coraz ciekawsze wyjazdy do dalekich zakątków na świecie

Zagraniczne urlopy oferują doskonała sposobność, aby poznać nieznaną kulturę, zetknąć się z przedstawicielami obcych narodowości, posmakować egzotycznych smakołyków i zobaczyć cudowne miejsca. Pośród naszych rodaków wzięciem cieszą się wycieczki po Europie, nasi rodacy z chęcią wybierają się też na wakacje nad Morzem Śródziemnym, w Chorwacji czy Turcji.

Wybiera się przede wszystkim te rejony, gdzie panuje wspaniała pogoda, jest ciepło i można popływać w lazurowej wodzie. Nie brak jednak osób, które zajmują się zwiedzaniem i wolą bardziej egzotyczne wyjazdy. Na szczęście ich również w katalogu biur podróży nie brakuje.

Wakacje na Karaibach

Kiedy za oknem śnieg i chłód, z lubością ucieka się myślami do gorętszych miejsc, gdzie nie pojawiają się minusowe temperatury, a żółciutka plaża i lazurowa woda gwarantują wręcz doskonałe warunki do wypoczynku. Taka właśnie jest Dominikana wycieczka do tego cudownego kraju, jak również w inne regiony Karaibów cieszy się pośród Polaków coraz większym powodzeniem. Za wyborem tak niezwykłej wycieczki przemawia wiele czynników: gwarancja pięknej pogody czy możliwość poznania zupełnie innej kultury i geografii. Wyprawa do Dominikany jest daleka i tajemnicza, gwarantuje zupełnie inne atrakcje niż te, do których przyzwyczaiły nas europejskie i śródziemnomorskie kurorty.

Chcesz zobaczyć USA, masz ku temu okazję!

budynek w chicago

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

USA to ogromny kraj, bardzo zróżnicowany pod kątem geograficznym i kulturowym. Jego potęga i uroda od lat fascynuje Polaków, więc nie dziwi fakt, że szukają oni okazji, by ujrzeć to wszystko na własne oczy. Jeżeli chodzi o usa wycieczki proponowane przez biura podróży są niezwykle urozmaicone, to zbyt wielki kraj, aby zobaczyć wszystko, co ciekawe i piękne w ciągu tygodnia albo dwóch. Decydując się na wycieczkę do USA, lepiej pomyśleć, co najbardziej pragnie się zobaczyć, a później poszukać odpowiedniej oferty. Wielki Kanion czy ciepła Kalifornia i Hollywood, Niagara czy pustynia w Teksasie – możliwości są tak naprawdę nieograniczone.

To może być wyprawa życia

Taka eskapada łączy się naturalnie z większymi kosztami, ceny egzotycznych wycieczek znacznie przewyższają oferty pobliskich kurortów. Jednak planując taki wyjazd, wymarzoną i upragnioną, trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach bywa to wyjazd życia, z którego trzeba czerpać wrażenia całymi garściami, zachować jak najwięcej wspaniałych wspomnień. To z pewnością będzie warte nieco wyższej ceny oraz dalekiej podróży.