Co można zobaczyć na Hawajach? mamy tam najciekawsze atrakcje?

Hawaje to marzenie wielu z nas, o jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niezwykłe krajobrazy, cudowne plaże, wspaniała kultura i atmosfera wysp zachęca podróżnych przez cały czas. Co z pewnością powinniśmy tam zobaczyć?

hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie warty poznania jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, który został stworzony w 1916 roku. Można w nim ujrzeć niesamowity wulkaniczny krajobraz. Znajdują się tam dwa najbardziej aktywne a także najbardziej pokaźne wulkany na świecie, to powoduje, że liczne grono naukowców może na bieżąco obserwować procesy, jakie doprowadziły do stworzenia się archipelagu Wysp Hawajskich. Faktycznie też warty poznania jest Park Narodowy Haleakala, który znajduje się na wyspie Maui.

Jest położony na powierzchni stu osiemnastu kilometrów kwadratowych, ale aż 100 km kw. to tereny niedotknięte przez człowieka. Turyści są w stanie poznawać park tylko specjalnie wyznaczoną krętą drogą, jaka prowadzi wzdłuż nawietrznej części wyspy. Chociażby tylko przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są bardzo popularne, lecz przecież nie wszystko. Kiedy będziemy na Hawajach na pewno odwiedzimy Honolulu, czyli największe miasto archipelagu Wysp Hawajskich i jednocześnie stolicę stanu. To główny ośrodek międzynarodowego biznesu, lecz i obrony militarnej, znajduje się tam przecież Pearl Harbor. Następne miejsce to Molokini. Jest to

Hawaje

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

malutka wyspa, jaka jest cztery kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Powstała przez zalanie krateru wulkanu, w dzisiejszych czasach to zdecydowanie atrakcja turystyczna, bo jej kształt przypomina półksiężyc.

Przyciąga też wielbicieli nurkowania, ponieważ woda wokół niej jest najbardziej czysta i przejrzysta, widoczność bowiem sięga aż 46 metrów. Na koniec powinniśmy również powiedzieć o wodospadzie Wailua. Jest to jeden z najistotniejszych wodospadów, które znajdziemy na Hawajach. Ma 35 metrów wysokości, jest na wyspie Kauai. Do tego podnóża prowadzi dość śliska i błotnista ścieżka. W każdym roku zwolennicy sportów ekstremalnych montują wzdłuż trasy liny, jednakże są one niszczone przez władze, gdyż jest to niezbyt bezpieczny teren. Na Hawaje (więcej info) jesteśmy w stanie pojechać za rozsądne pieniądze, ciekawa opcją są Hawaje last minute. Najlepiej z tego skorzystać i zobaczyć, jak mało straciliśmy pieniędzy.