Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad naszym morzem?

Wybrzeże Bałtyku od lat przyciąga naprawdę dużą liczbę turystów. Zdecydowana większość z nich odpoczywa w najbardziej znanych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy szukają miejsc, słynących ze spokoju, ciszy i pozwalających na skupienie się na swoim wnętrzu są w stanie odwiedzić położoną na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej niewielką wieś Jantar.

Jantar liczy nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, mimo wszystko niezwykle dobrze przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar wyszukamy przede wszystkimw ośrodkach wypoczynkowych i domach wypoczynkowych. Noclegi Jantar to duża oferta tak naprawdę całorocznych pokoi dla gości. Pełną ofertę przejrzysz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na wypoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma w tym momencie danych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie tak naprawdę dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale tak naprawdę zobaczyć wspaniałą kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystać swoje położenie na przeszłym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Wiadomo, że każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyne atrakcje w Jantarze. Przede wszystkim spora część turystów przybywa tu z uwagi na niezwykłą plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski.

Zainspirował Cię nasz wpis? Masz chęć zostawić jakieś komentarze na nasz temat (https://skalnik.pl/odziez/kurtki-puchowe)? Będzie to dla nas niezwykle przyjemne przeżycie.

W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę możemy zwiedzać przede wszystkim w ciepłe miesiące. Pasjonaci entomologii na pewno najchętniej zobaczą park owadów. Ciekawe miejsca czekają również w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o sześć kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Najcenniejszym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich utworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj również Muzeum Zalewu Wiślanego.