Wczasy w Grecji – co wskazane jest zwiedzić?

Grecja słynie z perfekcyjnych zabytków architektonicznych oraz kulturalnych, w związku z tym wyjazd do Grecji z pewnością będzie nie lada gratką dla pasjonatów historii. Wybierając się do Grecji, warto wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, by porządnie rozplanować okres pobytu.

Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych na pewno można zaliczyć Delfy, które przyciągają niejednego turystę wybierającego się na wakacje last minute- . Delfy rozdzielone są na trzy części – Świątynie Apolina, Marmarię oraz Źródła Kastalskie. Koniecznie powinniśmy też zwiedzić Ateny, to znaczy stolicę Grecji. W Atenach znajduje się multum kapitalnych pamiątek z przeszłości. Najogromniejszą popularnością cieszy się rzecz jasna legendarny na całym świecie Akropol, oraz także Partenon. Kolejne istotne aoraz (źródło artykułu)skie zabytki to Olimpiejon i Łuk Hadriana. Wskazane jest wybrać się również na Półwysep Athos, jaki słynie z fenomenalnych widoków – wąwozów, lasów oraz wodospadów, które pozostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu

Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com

Szerokie zainteresowanie wzbudza także stolica Macedonii, czyli Saloniki. Znajduje się tam mnogość interesujących zabytków, niesłychanie ciekawym i jednocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, jaka pochodzi z przełomu III oraz IV wieku. Naturalnie to zaledwie pfirm (polecamy przejdź po tym linku) miejsc i zabytków, jakie powinno ujrzeć, wybierając się na wakacje Grecja posiada ich jeszcze dużo. Jeżeli chesz dowiedzieć się więcej kliknij pełen raport. Trafnym planem jest zabranie ze sobą przewodnika po Grecji, gdzie odkryjemy opisy innych fascynujących miejsc wartych zobaczenia.

Urlop w Grecji niewątpliwie będą należeć do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie jedynie świetną architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami oraz pejzażami. Miejsce to jest niezwykłe pod wszelkim względem, też jeśli chodzi o kulturę oraz mentalność Greków. Grecka kuchnia również zasługuje na znaczną uwagę, w związku z tym będąc w Grecji z pewnością należałoby spróbować greckich przysmaków i rarytasów.