Rajd po Afryce – dobrze jest wynająć samochód terenowy z wciągnikiem.

Rajdy autem terenowym po safari nie muszą być organizowane przez biura podróży, jeżeli ktoś preferuje prywatnie objeżdżać krainę dzikich zwierząt wybrał odpowiednią witrynę. W tym artykule przedstawimy sprzęt jaki wypadałoby ze sobą wziąć na taką drogę w dzikie ostępy.

Zacznijmy

afryka

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

od produktów i sprzętów dotyczących bezpośrednio nas, naszego zdrowia, ogólnie mówiąc przeżycia w sytuacji jego zagrożenia. Nie ma potrzeby się niepokoić o ubrania, środki czystości, gdyż te produkty możemy tanio zakupić w krajach afrykańskich, więc nie ma potrzeby zabierać miesięcznego zapasu, ponieważw sytuacji zagrożenia życia może nam brakować przestrzeni na naprawdę potrzebne artykuły np. . Na pierwszym miejscu na pewno znajdują się medykamenty. Z dostępem do leków na miejscu będzie ciężko, toteż dobrze zabrać rezerwę z Polski, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeśli upały afrykańskie w każde popołudnie będą sprowadzać ból głowy i w momencie gdy ulegniemy poważnemu wypadkowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki nasenne, nawet jeżeli nie macie z tym problemu w Polsce, bezsenność może was złapać w podróży po safari. Maść na bolące po całodziennym chodzeniu po sawannie mięśnie czy zmęczone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, higiena w Afryce nie stoi na wysokim standardzie. Tabletki na biegunkę, może się zdarzyć, jeśli macie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych regionach ciężko znaleźć czystą wodę. I środek przeciwko malarii. W porze suchej jej ryzyko jest minimalne, ale w porze deszczowej obowiązkowo trzeba je zacząć połykać jeszcze przed wylotem z państwa. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele gorzej niż tubylcy. Co więcej, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeśli chodzi o temat utrzymania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest również zabranie kremu z filtrem, ponieważ w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Spakujmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego auta terenowego. Zapewne wypożyczonego.Ważne, aby posiadał on na dachu rozkładany namiot.

off road

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Będzie wyposażony w sprzęt do podstawowej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My weźmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w przypadku konieczności można nawet zatamować wyciek krwi, zbudować hamak, przykleić lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: . Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdują się zapasowe łańcuchy stalowe lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń. Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.