Najszybsza droga

Morska spedycja to jedna z głównych dróg transportu. Polega na przewozie ludzi lub towarów przez morza i oceany, w celach pozyskania pieniędzy. Dużą pozytywną stroną jest to, że transport morski ułatwia przetransportowanie dużych ilości towaru na wielkie odległości.

Autor: cliff1066

W obecnych czasach ma on znikomy procent w transporcie pasażerskim. Spowodowane jest to tym, że tego typu podróż trwa zdecydowanie długo. Osoby podróżujące z większą chęcią wybierają na przykład samolot. Zazwyczaj w krajach o mocno rozwiniętej linii brzegowej statków używa się jako środka lokomocji, gdzie jest to transport promowy. W innym wypadku jest to transport towarów.

Rodzaje statkówRodzaj statku, którego się używa zależy przede wszystkim od długości podróży oraz gabarytów towaru. Masowców stosuje się do przewozu towaru suchego, takiego jak nawozy mineralne, ruda, węgiel. Transport drobnicowy (z firmą przewożą statki zwane drobnicowcami. Jest to przewóz rzeczy małych, które zapakowane są w beczkach albo skrzynkach i policzone są na sztuki. Za pomocą tankowców odbywa się transport (zobacz transport ponadgabarytowy wrocław) płynów, natomiast chemikaliów dzięki chemikaliowcom. Pojedynczy transporter posiada swoje własne preferencje i stosuje się je do całkowicie innych rzeczy.

Mierzeja Helska, morze

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Środek płatniczyWaluta określająca opłatę za transport towarów przez wodę, to fracht morski. Koszt uzależniony jest przede wszystkim od gabarytów produktu i trasy. Wypłaca się go zazwyczaj po przewiezieniu produktów w stanie nieuszkodzonym. Największe porty w Polsce są w Szczecinie i Gdańsku. Transport po więcej informacji morski z Chin jest najczęstszym w tych portach. Ogólnie można go podzielić na kilka rodzajów- kabotażowy, liniowy, trampowy i wahadłowy. Podział ten wystąpił przez wzgląd na rodzaje tras oraz długości podróży. Na przykład transportem kabotażowym określa się żeglugę po portach w tym samym państwie. Wahadłowo pływają statki powiązane tylko z dwoma portami. Liniowo podróżuje się według określonych planów i grafików. Największy odsetek transportu wodnego to przede wszystkim żegluga morska.

Jeżeli potrzebujesz agencji celnej, która będzie efektywnie reprezentować twoje przedsiębiorstwo przed organami fiskalnymi, do wyszukiwarki internetowej wpisz frazę wg wzorca „agencja celna lokalizacja” (przykładowo: „agencja celna Warszawa”).

Źródło: pl.itl-omega.eu