Naprawdę każdy z nas ma możliwość do samoobrony!

Człowiek musi czuć się mocno bezpiecznie: co do akurat tego trudno miewać jakiekolwiek wątpliwości – czy jednakowoż Polacy mogą czuć się dobrze? Ogólnie naprawdę nie żyjemy w wielce niebezpiecznym państwie: naturalnie po zmroku nie jest idealnie, lecz nawet łódzkie blokowiska nie są ostoją przestępczości. Choć wiadoma sprawa, że trudno poczuć 100% beztroskę: w szczególności jeżeli jakoś się wyróżniamy. Niektórzy osobnicy nie są zaczepiani, lecz raczej nie każdy wzbudza „estymę”.

nauka samoobrony

Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem zalecić chcącemu czuć się bezpieczniej? Może pistolet palny? Cóż, pistolet to z pewnością słaby wybór: przede wszystkim z takiej przyczyny, że znaczna większość ludzi nie nadaje się do używania broni.

Byłoby dużo więcej szkód, aniżeli pożytku. Może kubotan, czyli wywodząca się z dalekowschodniej Japonii broń, dzięki to której samoobrona pewnie nie będzie stanowiła dla nas bardzo dużego wysiłku? Naturalnie tą bronią należy umieć się posługiwać, lecz bądź co bądź (rozwinięcie zagadnienia- patrz szczegóły) to raczej nie może być wielki problem, bo jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy

Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To wyśmienicie, że na broń, która służy człowiekowi tylko do samoobrony ogólnie nie potrzebujemy pozwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, ale bądź co bądź: jeszcze więcej podstawowym prawem każdego obywatela jest prawo do wolności. Jeśli ktoś jest dorosły, ciężko zakładać, iż ktokolwiek ma prawo do tego, aby choćby próbować odebrać mu wolny wybór.

Należy mieć nadzieję, że w polskim społeczeństwie zdecydowana większość to będą ci ludzie, którzy mocno liberalnie podchodzą do świata. Bo inna postawa jest w zupełności nie do akceptacji!

Każdy i tak ma święte prawo do głoszenia każdej głupoty, ale jeżeli ktoś chce zabrać komuś święte prawo do swobodnej samoobrony, nie postępuje poprawnie.

W jakim miejscu, trzeba jeszcze poruszyć ową kwestię, warto kupować te akcesoria, które są niezbędne do odpowiedniej samoobrony?

No cóż, jeżeli jakiegoś z czytelników mocno ciekawią kubotany bądź kamizelka taktyczna ma spory wybór, praktycznie niczym nieograniczony. Ulubione miejsce to oczywiście wirtualny sklep z militariami. Bądź co bądź sklepów internetowych z militariami, akcesoriami niezbędnymi do samoobrony jest całkiem wiele.