Organizujemy konferencje

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele przygotowań, działań powinniśmy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, zależnie od wagi wydarzenia. Podstawą przygotowań jest określenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzi to: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja konferencji lub szkolenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie podzielony na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jakim budżetem dysponujemy? W odpowiedzi na te pytania niezwykle przydatny okaże się plan konferencji lub szkolenia, w miarę możliwości szczegółowo rozpisany na godziny.

Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu

Autor: Instytut Przemiany
Źródło: Instytut Przemiany

Jeśli organizujemy szkolenie, należy porozmawiać z szkoleniowcami i trenerami, ile czasu zajmie im zrealizowanie określonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując pauzy na kawę lub posiłek. Magnesem przyciągającym uczestników może być wieczór integracyjny, wizyta w teatrze lub zwiedzanie miasta.

W przypadku konferencji musimy z detalami określić jej tematykę i poświęcić czas na opracowanie listy występujących na niej specjalistów. Jeśli zależy nam na uznanych autorytetach z danej branży, należy ich powiadomić z dużym wyprzedzeniem, a w budżecie uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy skromne środki, możemy zwrócić się o sponsoring firm z branży w zamian za czas na zaprezentowanie ich oferty. Zarówno stworzenie listy osób mających odczyty, jak i uczestników konferencji to wielotygodniowe przygotowania. Na koniec pozostaje przygotowanie materiałów, które chcemy wręczyć uczestnikom.

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Mając pełną listę uczestników konferencji, lub (patrz www.jwp.pl) chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie mamy własne sale konferencyjne, albo zamierzamy zorganizować nasze wydarzenie w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wyszukać w Intenecie. Otrzymamy duży wybór firm świadczących te usługi. Dobierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje metropolia, mogą odciągnąć uczestników konferencji.

Wybierajmy sale szkoleniowe z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie przeprowadzane latem, z profesjonalnym wyposażeniem, ofertą noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele firm oferujących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych oferuje pełen pakiet usług – zdajmy się na nie, sami poświęcając się promocji, czyli jak najlepszym powiadomieniem o szkoleniu lub konferencji, oraz stroną merytoryczną przedsięwzięcia.
Źródło: Synergy Trainings