Wszystkie języki firm

Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja

Autor: iStockphoto.com
Źródło: iStockphoto.com
To naturalne, że w nowoczesnym biznesie ekstremalnie istotna jest możliwość rozmawiania w obcym języku. Widać to w wielu przypadkach – dzieci od małego uczą się angielskiego, a czytając oferty pracy zwraca uwagę to, że pracodawcy cenią sobie zdolności językowe pracownika.

Słownik, słownictwo

Autor: EnglishForYou
Źródło: EnglishForYou

Kluczowe jest, aby każdy trenował umiejętności językowe przez większość życia. Niestety, o ile nie używa się angielskiego na co dzień, można błyskawicznie zapomnieć wiele sformułowań. Stąd też nauka języka Szekspira jest prowadzona na wielu poziomach oświaty, od żłobka zaczynając, na uczelni wyższej kończąc. Lecz życie nie mija po zaliczeniu uniwersytetu. Z tej przyczyny każdy właściciel działalności, który chce prowadzić kompetentną kadrę pracowniczą, powinien zarządzać regularne zajęcia {lingwistyczne. Tego typu szkolenia mogą być drogie, ale wszelkie przeznaczone na ten cel koszty bez wątpienia zwrócą się potem. To przecież oczywiste, że zdolny, biegle porozumiewający się w języku obcym zatrudniony jest dla biznesu bezcenny.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Aby znaleźć firmę, która prowadzi rozbudowane szkolenia językowe, do Google wpisz frazę „angielski dla firm Warszawa”. Jeśli szukasz takich szkoleń w innym mieście niż miasto stołeczne, możesz oczywiście dać tam dowolną miejscowość. Zanim zdecydujesz się na daną firmę sprawdź, jakie oceny dostała ona od przeszłych klientów. Warto zapytać kolegów, którzy prowadzą swoje firmy i opłacali takie kursy. Jeżeli nie masz takiej możliwości, musisz poszukać w {internecie. Tego rodzaju opinie przeczytasz na rozmaitych forach dyskusyjnych. Bardzo istotne jest to, żeby dane przedsiębiorstwo posiadało ważne certyfikaty, które wskazują na wysokie kompetencje ich pracowników. O ile wysyłasz na szkolenia większą liczbę ludzi, zapytaj o zniżki grupowe.