Zarobek w Niemczech. Jak dojechać?

Otwarte granice Unii Europejskiej dały wiele możliwości osobom, które poszukują pracy. Człowiek szukający pracy o charakterze fizycznym zarabia niekiedy w krajach zachodnich nawet kilka razy więcej, niż za wykonanie tych samych czynności w Polsce. Perspektywa tak dużego dużych pieniędzy zachęca wielu pracowników fizycznych do krajów takich jak: Holandia, Niemcy, Belgia lub Szwecja. Liczba osób szukających zatrudnienia rośnie wraz z obiecywanymi pensjami, więc najkorzystniejsze oferty znikają z biur zatrudnienia jako pierwsze. Ze względu jednak na znaczny dystans, większa część emigrantów zarobkowych decyduje się na wybranie pracy w państwach sąsiadujących. Największą popularnością cieszą się więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat Niemcy?Poza samą odległością, bardzo ważnym elementem decydującym o wyjeździe do konkretnego kraju są koszty egzystencji oraz transportu – przewozy do Niemiec Świdnica. Skandynawia mogłaby się wydawać bardzo dobrym wyborem, ponieważ firmy są tam w stanie zaoferować zatrudnionym na stanowiskach fizycznych nawet kilkanaście euro za godzinę pracy. Inną sprawą są jednak koszty utrzymania – nawet kilka razy większe niż w pozostałych państwach Unii. Planowane oszczędności są więc kwestią bardzo wątpliwą. W Niemczech są zasadniczo niezbyt wysokie koszty utrzymania, co umożliwia odkładanie zarobionych pieniędzy. Obcokrajowcy w większości przypadków przeznaczają zaoszczędzone pieniądze na odnowienie mieszkania w kraju lub pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajkorzystniej jest rozpocząć poszukiwanie pracy jeszcze przed udaniem się do danego kraju. Oferty można znaleźć w agencjach pracy, które mają swoje oddziały w większych miastach. Biuro pracy może być niezwykle pomocne dla emigranta, wyjeżdżającego po raz pierwszy. Tego rodzaju punkty oprócz zapewnienia noclegu w hotelu pracowniczym, mogą oferować także przewozy przewozy do niemiec wałbrzych do Niemiec Dolny Śląsk, Holandii i innych państw, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc w sprawach prawnych.
Wyświetl większą mapę

Takie usługi niestety są dość kosztowne, a nocowanie w hotelu pracowniczym wiąże się niekiedy z niewygodami. Jest to jednak znacznie bardziej bezpieczne, niż podróż w nieznane miejsce bez gwarancji miejsca zamieszkania i pracy. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić reputację danego biura pracy, może się bowiem okazać, że potencjalny zatrudniający jest nieuczciwy.